چند ویژگی هتل ها که باید قبل از رزرو چک کنید

برنامه ریزی به معنای این است که شما صفر تا صد همه چیز را در نظر گرفته باشید؛ حتی اگر آن را روی کاغذ پیاده نکنید. در مورد یک برنامه سفر و به ویژه انتخاب یک اقامتگاه مناسب هم بهتر است حداقل در ذهن خود برنامه ای را تدوین کرده باشید. مثلا اینکه هتل مورد نظرتان باید چه ویژگی هایی داشته باشد یا اینکه کدام خصوصیات هتل ها را نباید از قلم انداخت؟ به هر روی برای داشتن بهترین تجربه اقامت، لازم است در مورد رزرو هتل وسواس بیشتری به خرج دهید. جااینجاس در این مقاله به شما می گوید که پیش از وارد شدن به پروسه رزرو، کدام ویژگی هتل ها را مورد بررسی قرار دهید.

موقعیت مکانی هتل چگونه است؟

بدون شک شما هم از اهمیت موقعیت مکانی هتلی که قرار است در آن اقامت کنید؛ اطلاع دارید. برای خیلی ها موقعیت مکانی و دوری و نزدیکی یک اقامتگاه به جاذبه ها، مراکز تجاری، فرودگاه ها و غیره در هنگام رزرو هتل در اولویت قرار دارد. بنابراین قبل از اینکه حتی به فکر رزرو بیفتید، موقعیت دلخواه خود را انتخاب کنید. این امر به ویژه زمانی اهمیت پیدا می کند که به قصد تفریح سفر کرده باشید. برای این منظور کافیست نخست نگاهی به نقشه بیندازید تا جاذبه هایی را که برای دیدن آنها برنامه ریزی کرده اید؛ شناسایی کنید.

اگر این جاذبه ها در قسمت های مختلف شهر پراکنده شده اند؛ تا زمانی که هتل شما در نزدیکی وسایل حمل و نقل عمومی قرار گرفته؛ نیازی به نگرانی نیست. اگر هتل های ارزان تر را که فاصله بیشتری با مرکز شهر دارند، انتخاب کنید؛ مجبور هستید پول بیشتری را صرف وسایل حمل و نقل عمومی کنید. خوشبختانه رزرو آنلاین هتل در سایت جااینجاس این مزیت را دارد که شما بتوانید مقاصد مورد نظر را روی نقشه وارد کرده و نزدیک ترین هتل ها به آنها را شناسایی کنید. به طور مثال اگر به دنبال نزدیک ترین هتل ها به حرم حضرت معصومه در قم می گردید، اینجا را کلیک کنید.

آیا احساس امنیت می کنید؟

ویژگی دیگری که تا حد زیادی به موقعیت مکانی هم نزدیک است؛ امنیت است که اهمیت آن از راحتی هم بیشتر است. بدون شک یکی از بزرگ ترین لذت های سفر گردش و گشت و گذار است و اگر اتاق هتل شما در یک منطقه ناامن باشد، این کار چندان راحت نخواهد بود. بنابراین بهترین کار این است که منطقه ای را که هتل شما در آن واقع شده؛ بررسی کنید. می توانید از گوگل مپ(Google map) کمک بگیرید. اما اگر وارد هتل شدید و احساس امنیت و راحتی نکردید؛ کنسل کردن هتل عاقلانه تر از به خطر انداختن امنیت تان است. خواندن مقاله چگونه اقامت امنی در هتل داشته باشیم هم می تواند راهنمای خوبی برایتان باشد.

آیا اتاقتان لوازم بهداشتی دارد؟

بیشتر هتل ها لوازم بهداشتی رایگان مثل شامپو و صابون در اختیار مهمانان قرار می دهند. اما برای اطمینان بهتر است به محض رسیدن از وجود این لوازم مطمئن شوید. اگر خدمات خانه داری هتل فراموش کرد این لوازم را در اختیار شما بگذارد، خودتان باید درخواست بدهید.

آیا هتل آب رایگان در اختیار شما قرار می دهد؟

امروزه در بسیاری از هتل ها چه هتل های ارزان قیمت و چه هتل های لوکس بطری آب رایگان در یخچال قرار داده شده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای هتل ها تهیه یک بطری آب رایگان به صورت روزانه مزیت بزرگی به شمار می رود. به همین دلیل بیشتر هتل ها این کار را انجام می دهند.

تختخواب اتاقتان چگونه است؟

اگر به اتاق خود رسیدید، روی تخت دراز کشیده و با تشک های بد، ملحفه های پاره یا بالش های ناهموار مواجه شدید؛ بیکار ننشینید. با پذیرش تماس بگیرید تا آنها را جایگزین کرده یا شما را به اتاق دیگری منتقل کنند. نکته ای که باید بدانید این است اگر با لبخند و روی باز از خدمه هتل درخواست کمک کرده و از آنها تشکر کنید، به احتمال زیاد به هدف خود خواهید رسید. لازم به یادآوری است که تختخواب ها همیشه یکی از دلایل نارضایتی مسافران از هتل ها بوده اند.

با نحوه استفاده از وسایل اتاق آشنایی دارید؟

یکی از موضوعات کلیدی و مهمی که بسیاری از مسافران فراموش می کنند، نحوه استفاده از وسایل داخل اتاق است؛ مثلا اینکه چگونه می توانید کانال های تلویزیون را عوض کنید یا زنگ هشدار را فعال کنید. حتی در برخی هتل ها ممکن است نحوه دسترسی به اینترنت را ندانید. توصیه ما به شما این است که از کارکنان هتل راهنمایی بگیرید.

در مورد خدمات هتل خود چه می دانید؟

هر چیزی در سفر ممکن است. شاید نیاز به خشکشویی داشته باشید. ممکن است ترجیح دهید برای خرید سوغاتی به خارج از هتل نروید یا حتی احتمال دارد نیاز به خدمات پزشکی پیدا کنید. به هر حال آشنایی با خدماتی که هتل به شما ارائه می دهد؛ از خشکشویی، فروشگاه، امکانات تفریحی و خدمات پزشکی تا خودپرداز، صرافی و ترانسفر رفت و برگشت می تواند تأثیر زیادی در چگونگی اقامت شما داشته باشد.

کدام قسمت های اتاق نیاز به نظافت دارند؟

یک مورد از چند ویژگی هتل ها که باید قبل از رزرو چک کنید، این است که ببینید چه سطوحی نیاز به تمیزکاری دارند. به هر روی اینکه کارکنان بخش خدمات خانه داری هتل در فواصل بین اقامت هر مهمان، دستگیره در کمدها یا کنترل تلویزیون را هم تمیز کنند، اندکی دور از انتظار است. با این اوصاف بهترین کار این است که همیشه در چمدان خود دستمال به همراه داشته باشید. بعد از چک این نقاطی را که فکر می کنید هزاران نفر پیش از شما با آنها تماس داشته اند، پاکسازی کنید. اگر هم در زمره وسواسی ها قرار می گیرید؛ راهکارهای بهبود شرایط سفر و اقامت برای وسواسی ها را بخوانید.

کف اتاقتان فرش شده است؟

اینکه هنگام پایین آمدن از تخت پای خود را روی یک سطح نرم مثل فرش یا موکت بگذارید، برای خیلی ها خوشایند است. اما به نظر می رسد این امر در مورد اتاق های هتل چندان هم خوشایند نباشد. چرا؟ هرچند که برای نظافت فرش یا موکت های هتل از جاروبرقی استفاده می شود؛ اما این فرش ها به ندرت شسته می شوند. این در حالی است که کفپوش های چوبی و سرامیک ها هر روز به خوبی نظافت می شوند. نمی توانید تصور کنید که چه چیزهایی در فرش های هتل ها؛ حتی هتل های بزرگ؛ ممکن است یافت شود.

آنچه در بالا برایتان گفته شد بیش از هر چیز به مزایای رزرو آنلاین هتل اشاره دارد. اگر قبل از اینکه به رزرو هتل مورد نظر خود اقدام می کنید، در مورد مسائل بالا اندکی دقت به خرج دهید؛ اقامت راحت تری را تجربه خواهید کرد. خوشبختانه سایت جااینجاس تا حد زیادی ابهامات شما را رفع می کند. چرا که هم موقعیت مکانی، هم امکانات و هم خدمات ارائه شده در همه هتل ها اعم از هتل های مشهد، هتل های کیش و هتل های تهران را می توانید در آن مشاهده کنید.

منبع: rd.com

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد