سئوالات متداول

۱) برای دریافت واچر ( نامه اقامت ) هتل به چه بخشی از سایت مراجعه کنم؟

پس از تایید نهایی رزرو توسط هتل، این موضوع توسط پیامک به شما اطلاع داده می شود. پس از پرداخت وجه، وارد صفحه ای می شوید که در آن واچر شما نمایش داده شده است. گزینه چاپ واچر نیز در بالای سمت چپ صفحه در اختیار شما قرار گرفته است. بعدد از آن در هر زمان می توانید از منوی پیگیری سفارش و با وارد کردن شماره رزرو و شماره موبایل خود، مجدد واچر را دریافت کنید.


۲) قیمت اتاق های هتل یا واحدهای هتل آپارتمان بر اساس تعداد شب‌های اقامت محاسبه می‌شود یا تعداد نفرات؟

قیمت نهایی هر واحد اعم از اتاق یک یا دونفره و سوئیت بر اساس تعداد شب های اقامت شما محاسبه می شود. ظرفبت هر اتاق نشان دهنده تعداد نفرات مجاز برای اقامت در آن اتاق است. 


۳) آیا قیمت اتاق ها در بازه های زمانی مختلف فرق دارد؟

 قیمت اتاق می تواند در بازه های زمانی مختلف به ویژه ایام پیک و شلوغ متفاوت باشد. لازم به ذکر است که این تغییر نرخ از سوی خود هتل صورت می پذیرد.


۴) قیمت هر اتاق شامل چه خدماتی می شود؟

قیمت اتاق شامل خدماتی است که در زمان رزرو و در بخش اتاق ها نمایش داده شده است. قیمت در اکثر مواقع صبحانه را و در بعضی موارد ناهار و یا شام را شامل می شود.


۵) آیا برای تخت اضافه باید مبلغ جداگانه ای پرداخت کنم؟

بله. هزینه تخت اضافه یا در هنگام رزرو(انتخاب گزینه تخت اضافه) یا به صورت جداگانه در هتل از شما دریافت می شود.


۷) آیا برای اقامت کودک خود هم باید هزینه پرداخت کنم؟

به طور کلی کودکان تا محدوده سنی معینی از پرداخت هزینه اقامت در هتل معاف هستند. این محدوده سنی با توجه به قوانین هر هتل متفاوت است. در برخی هتل ها هم هزینه اقامت کودک به صورت نیم بها محاسبه شده که این مبلغ هم به صورت حضوری در هتل دریافت می شود. قوانین مربوط به اقامت خردسال را در بخش قوانین هتل مورد نظر خود می توانید ببینید.


۸) آیا در پرداخت آنلاین، می توانم بخشی از مبلغ را در هنگام رزرو و بخش دیگر را در هتل تسویه کنم؟

خیر. در هنگام رزرو هتل مورد نظر خود از جااینجاس شما باید کل مبلغ را پرداخت کنید.


۹) آیا بعد از نهایی شدن رزرو، امکان تغییر تاریخ ورود و خروج از هتل یا تغییر مشخصات وجود دارد؟

این مورد بستگی به قوانین هتل متفاوت است و می بایست این درخواست را با تیم پشتیبانی جااینجاس مطرح کنید. چنانچه هتل قبول کند، این درخواست در جااینجاس بلامانع است. 


۱۰) آیا امکان کنسل کردن رزرو من وجود دارد؟ بابت کنسلی رزرو باید جریمه بپردازم؟

بله. شما می توانید در جااینجاس درخواست کنسلی رزرو کنید. سپس با توجه به شرایط کنسلی اعلام شده توسط هتل به این درخواست رسیدگی شده؛ مبلغ جریمه و نحوه استرداد به شما اطلاع داده خواهد شد. لازم به ذکر است که در رزوهای شلوغ و ایام پیک ‌و با توجه به اطلاع رسانی قبلی، امکان کنسل کردن رزرو و بازگشت وجه وجود ندارد.


۱۱) در هنگام پذیرش در هتل باید چه مدارکی همراه داشته باشم؟ اگر مدارک لازم همراهم نباشد، چه اتفاقی می افتد؟

همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی در هنگام ورود به هتل اجباری است. در غیر اینصورت از ورود شما به هتل ممانعت به عمل آمده و رزرو شما کنسل می گردد. لازم به ذکر است که برای احراز زوجیت، ملاک اصلی ذکر نام همسر در شناسنامه است.


۱۲) اگر پیامک تأیید نهایی رزرو را دریافت نکردم، چه کنم؟

از بخش پیگیری سفارش و با وارد کردن شماره رزرو و شماره موبایل خود می توانید وضعیت رزرو را پیگیری کنید. در این بخش امکان پرداخت رزرو، دریافت واچر و یا کنسل کردن رزرو در دسترس شما می باشد. 


۱۳) آیا می توانم به نام فرد دیگری اتاق رزرو کنم؟

بله. دو بخش جداگانه با عنوان اطلاعات رزرو کننده و اطلاعات مسافر در سایت وجود دارد. کافیست در قسمت اطلاعات مسافر نام، نام خانوادگی، شماره موبایل و کدملی فردی که برای او اتاق رزرو می کنید را درج کنید.


۱۴) آیا اتباع غیرایرانی می توانند از جااینجاس هتل رزرو کنند؟ مدارک مورد نیاز برای این افراد چیست؟

بله. اتباع غیرایرانی هم می توانند هتل مورد نظر خود را در جااینجاس رزرو کنند. کافیست هنگام رزرو هتل، در بخش اطلاعات مسافر؛ گزینه غیرایرانی را برای تابعیت سرپرست اتاق انتخاب کنند. مدارک لازم برای رزرو اتباع غیرایرانی شامل پاسپورت معتبر می شود. 

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد