11 توصیه مهم امنیتی برای مسافران تنها در هتل

این روزها تعداد کسانی که تنها سفر می کنند، به طور چشمگیری افزایش یافته است. بخشی از این مسافران تنها را زنان تشکیل می دهند. بدون شک برای آنها که می خواهند در هتل اقامت کنند، امنیت اهمیت بیشتری پیدا می کند. شاید ساده به نظر برسد، اما بی توجهی به نکات به ظاهر جزئی می تواند شرایط را به ضرر شما رقم بزند. بنابراین اگر قصد دارید تنها سفر کرده و در هتل ساکن شوید، موارد زیر را برای یک اقامت امن رعایت کنید؛ مواردی که جااینجاس برای شما گرد آورده است.

در مورد موقعیت مکانی هتل تان تحقیق کنید

اینکه هتل شما در چه منطقه ای از شهر قرار گرفته، اهمیت بسیار زیادی دارد. بهتر است خوب تحقیق کنید که آیا آن منطقه برای رفت و آمد زنان تنها امن است یا خیر. به علاوه انتخاب یک هتل امن، بهترین اقدام پیشگیرانه برای هرگونه خطری است. در هنگام رزرو آنلاین هتل خود از جااینجاس این امکان را دارید که منطقه هتل خود را روی نقشه مشاهده کنید. برای مثال اگر قصد رزرو هتل مشهد را دارید و می خواهید برای زیارت به حرم بروید، روی هتل های نزدیک حرم تمرکز کنید. هتل های ارزان نزدیک حرم در مشهد کدامند؟

با هتل تماس بگیرید

فرض کنید هتل مورد نظر خود را در سایت انتخاب کرده و حتی توضیحات مربوط به آن را خوب مطالعه کرده اید. توصیه می کنیم قبل از رزرو هتل، با آن تماس گرفته و در مورد همه تدابیر امنیتی پرس و جو کنید. نگهبانان هتل، دوربین های امنیتی و اینکه آیا پذیرش 24 ساعته فعال است یا خیر؟ بسیاری بر این باور هستند هر چه یک هتل کوچک تر باشد، شما در آن احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. ضمن اینکه پرسنل هم به مهمانان اشراف خواهند داشت.

اتاق های طبقه اول را رزرو نکنید

 همانطور که در مطلب چطور اقامت امنی در هتل داشته باشیم، اشاره کردیم؛ دسترسی به اتاق های طبقه اول برای غریبه ها بسیار راحت تر است. بنابراین توصیه می شود حتی الامکان اتاق تان در طبقات بالاتر باشد، البته نه طبقات خیلی بالا! چون در صورت بروز حادثه دسترسی شما به خروج اضطراری دشوارتر خواهد بود. ضمن اینکه برخی مسافران باتجربه معتقد هستند که باید اتاقی را دور از خیابان رزرو کرد. به این معنا که اتاق روبه حیاط باشد؛ به ویژه اگر در طبقه پایین هستید.

شماره اتاق خود را علنی نکنید

می توانید از پذیرش بخواهید به جای اینکه شماره اتاق تان را بلند اعلام کند، آن را روی کاغذی برایتان یادداشت کند. برای کسی که نیت سوء دارد، دانستن شماره اتاق می تواند قدم اول باشد!

در طول پذیرش چمدان هایتان را از خود جدا نکنید

در هنگام چک این حواس خود را جمع کرده و چمدان هایتان را از خود جدا نکنید. ممکن است کسی به فکر برداشتن یا حتی عوض کردن آن بیفتد. بنابراین توصیه می شود موقع انجام پذیرش چمدان هایتان را بین خود و میز قرار دهید.

اتاق خود را خوب چک کنید

بهتر است به محض رسیدن به اتاقتان و قبل از باز کردن چمدان هایتان، خوب اتاق را بررسی کنید. مطمئن شوید که قفل در، پنجره ها و حتی صندوق امانات اتاق تان خوب کار می کند. حمام، پشت پرده ها و درها و داخل کمدها را از قلم نیندازید. اگر در حین بررسی اتاق به مشکلی برخورد کردید، حتما آن را با پرسنل هتل در میان بگذارید.

خروجی های اضطراری را شناسایی کنید

به محض اینکه کار پذیرش خود را انجام دادید، چند قدمی را از اتاق تان تا نزدیک ترین خروجی اضطراری بروید. مسیر را خوب به خاطر بسپارید تا در صورت بروز حادثه گیج و سردرگم نشوید.

همیشه درب اتاق خود را قفل کنید

این نکته اهمیت زیادی دارد. پس سعی کنید آن را به یک عادت برای خود تبدیل کنید. هنگام ورود و خروج اطراف خود را چک کنید. به علاوه هرگز درب اتاق را به روی افراد غریبه باز نکنید. اگر کسی خود را یکی از پرسنل هتل معرفی کرد، با پذیرش تماس گرفته و از این موضوع مطمئن شوید. اگر هم کسی از خدمه برای انجام کاری وارد اتاقتان شد، تا زمان پایان کار وی، درب را باز نگاه دارید. ممکن است به دلایلی درب اتاقتان قفل نشود. در چنین مواقعی چیزی مانند یک صندلی را پشت در گذاشته و شیئ صدادار روی صندلی بگذارید. اگر کسی وارد اتاق شود، بیدار خواهید شد.

وسایل باارزش خود را به صندوق امانات لابی بسپارید

 صندوق امانات اتاق ها تفاوت چندانی با صندوق امانات لابی ندارد. اما هتل ها در قبال صندوق امانات اتاق شما هیچ مسئولیتی را نمی پذیرند. از این رو توصیه می شود، مدارک و وسایل بسیار ارزشمند خود را در صندوق امانات لابی بگذارید تا مطمئن شوید که کسی مسئولیت آن را عهده دار است. شاید جالب باشد بدانید که برخی حتی مدارک مهمی چون شناسنامه یا پاسپورت خود را روی تخت رها می کنند. اگر نمی خواهید آنها را در صندوق امانات لابی بگذارید، حداقل از صندوق امانات اتاق خود استفاده کنید!

در هنگام ترک هتل، کارت آن را همراه داشته باشید

اگر می خواهید اتاق را ترک کرده و به گشت و گذار بپردازید، بهتر است حداقل دو عدد کارت هتل را به همراه یک نقشه با خود داشته باشید. یکی از کارت ها را کنار تلفن همراه خود و کارت دیگر را درون کیف پولتان بگذارید. بنابراین در صورت گم شدن، آدرس هتل را خواهید داشت و می توانید از دیگران کمک بگیرید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که یادداشتی حاوی آدرس جایی که می روید، را روی میز پذیرش بگذارید. در اینصورت اگر مشکلی پیش آمد، می توانند به کمک شما بیایند. فراموش نکنید که اگر قرار است برای مدت طولانی بیرون باشید، پرده های اتاق را بکشید.

از تردد در بخش های خلوت هتل خودداری کنید

اگر حس می کنید یک قسمت از هتل زیادی خلوت است، از تردد زیاد در آن خودداری کنید. برای مثال سالن غذاخوری در برخی ساعات زیادی خلوت است. حتی اگر منتظر تاکسی هستید، در لابی بمانید تا تاکسی برسد. بهتر است همیشه برای رفت و آمد از ورودی اصلی هتل استفاده کنید.

همانطور که در مقاله 11 توصیه مهم امنیتی برای مسافران تنها در هتل، دریافتید؛ موارد ظاهرا بی اهمیت می توانند اقامت شما را در هتل دچار دردسر کنند. پس بهتر است همه چیز را از همان ابتدا خوب مورد بررسی قرار دهید. شاید برای آنهایی که نخستین بار است که تنها در هتل می مانند، همه چیز کمی عجیب بیاید. اما اندکی احتیاط کافیست تا از پس این تجربه هم برآیید.

مزیت رزرو اینترنتی هتل از سایت جااینجاس متوجه مسافران تنها نیز می شود. به این صورت که شما می توانید امکانات و موقعیت مکانی هتل را مشاهده کنید و بعد دست به انتخاب بزنید. در نتیجه تا اندازه ای از میزان امنیت هتل و محیط اطراف آن آگاهی دارید. همچنین در صورت وجود مشکل امنیتی، مرور نظرات کاربران هم می تواند شما را در جریان آن قرار دهد.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد