3 نکته مهم برای انتخاب بهترین هتل در اصفهان

اگر می خواهید به اصفهان سفر کنید و چند روزی را در یکی از هتل های شهر بمانید، داشتن کمی اطلاعات ضرری ندارد؛ اطلاعاتی در مورد اینکه چه زمانی را برای رزرو هتل انتخاب کنید یا اینکه کدام هتل بیشتر به درد شما می خورد. چطور است از یک راهنمای رزرو هتل در اصفهان کمک بگیرید تا به تمام سئوال های شما پاسخ دهد؟ موافق هستید که یک نقشه جامع داشته باشید که شما را به اقامتگاه مورد نظرتان نزدیک کند؟ پس مطلب 3 نکته مهم برای انتخاب بهترین هتل در اصفهان را تا انتها بخوانید.

چه زمانی را برای سفر به اصفهان انتخاب می کنید؟

این شما هستید که در مورد زمان سفر به اصفهان تصمیم می گیرید، اما نه به تنهایی! عواملی هستند که خواسته یا ناخواسته در این تصمیم گیری شما نقش دارند، مثلا آب و هوای اصفهان. به هرحال تفاوت اقلیم شهری که به آن سفر می کنید با محل زندگی شما گاهی می تواند برایتان دردسر ساز شود. 

آب و هوای اصفهان چطور است؟

اصفهان را یک شهر چهار فصل می دانند. کوهستان های زاگرس، زاینده رود و کویر مرکزی ایران برای هر گوشه از اصفهان هوای متفاوتی را به ارمغان آورده اند. مثلا غرب و جنوب غرب اصفهان میانه خوبی با بارندگی و هوای نیمه مرطوب دارد. اما به طور کلی اصفهان، شهری خشک و معتدل است که گرمای آن گاهی تا 40 درجه می رسد و سرمایش هم به زیر صفر می رود.

بهار در اصفهان هم مثل شهرهای دیگر؛ هوا عالی و آفتابی است. نه از بارش خبری هست و نه گرمای هوا. به همین دلیل اصفهان در تعطیلات عید شلوغ ترین روزهای خود را تجربه می کند. کم نیستند کسانی که نمی توانند این شلوغی آزاردهنده را تحمل کنند. بنابراین دندان روی جگر می گذارند و تا اردیبهشت صبر می کنند. در اردیبهشت، هوای مطبوع بهاری به قوت خود باقی است، اما دیگر از سیل جمعیت و هزینه های سرسام آور به خصوص قیمت هتل های اصفهان خبری نیست.

تابستان های اصفهان را همه می شناسند. گرمای هوا کلافه کننده می شود و راه فراری از آفتاب سوزان آن نیست. با این حال اصفهان در تابستان هم خالی از مسافر نمی شود. نه فقط برای ایرانی ها که در تابستان از درس و مدرسه رهایی پیدا می کنند؛ بلکه برای گردشگران خارجی هم گرما مانع سفر به اصفهان نمی شود. بهتر است بگوییم که تابستان فصل چندان خوبی برای اصفهان گردی نیست؛ به چند دلیل: گرمای هوا، قیمت های بالا و شلوغی.

در پاییز هوای اصفهان خنک و از اواخر مهر هم بارش های پاییزی شروع می شود، از گردشگر خبری نیست و قیمت ها هم به حالت عادی برمی گردند. اگر این دو فاکتور برایتان اهمیت بیشتری دارند، فرصت دارید تا قبل از بارانی شدن اصفهان به آن سفر کنید.

هوای اصفهان در زمستان گاهی به زیر صفر می رسد. گه گاهی بارش ها به صورت برف نمایان می شوند، اما آسمان این شهر  به باران های شدید علاقه بیشتری دارد تا برف. در واقع زمستان برای آنهایی که به سرمای خشک اصفهان عادت ندارند، فصل خوبی نیست. اگرچه برای مسافرانی که سرما مانع راهشان نمی شود، زمستان ارزان ترین فصل است.

جشن ها و برنامه های هنری اصفهان

اصفهان در آذرماه هم میزبان مهمانان زیادی می شود که به بهانه روز اصفهان به آن سفر می کنند. نه فقط گردشگران خارجی که نمایندگان بیشتر از 10 کشور چند روزی را به اصفهان می روند تا در برنامه های اول آذر شرکت کنند. در این مدت، آیین های کهن اصفهان مثل خواجو خوانی برگزار و زندگی در دوران سلجوقی ها و صفویان به تصویر کشیده می شود. ورزش های بومی اصفهان مانند چوگان، نقالی و شبیه خوانی، تئاتر خیابانی، همایش، سخنرانی، کنسرت موسیقی و پاسداشت بزرگان اصفهان از دیگر برنامه هایی هستند که اصفهان را در این روز پاییزی، میزبان گردشگران می کنند.

کدام هتل را در اصفهان رزرو می کنید؟

مهمانان اصفهان را قشرهای مختلفی تشکیل می دهند. به عبارت دیگر مسافران در هنگام رزرو هتل در اصفهان در جستجوی چند هدف هستند:
• بعضی به دنبال هتل های لوکس و پنج ستاره اصفهان هستند. قیمت برای این افراد شاید در اولویت آخر قرار داشته باشد. بهترین انتخاب برای این گروه از مسافران، هتل عباسی و هتل پارسیان کوثر است،
• برخی ترجیح می دهند در شهری مثل اصفهان اقامت در هتل های سنتی را تجربه کنند. شما در این دسته قرار دارید؟ به هتل های سنتی اصفهان نگاهی بیندازید،
• گروه دیگری از گردشگران اصفهان هم هستند که قیمت برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.البته این به معنای آن نیست که کیفیت فدای قیمت شود. بهترین و ارزان ترین هتل های اصفهان کدامند، چند هتل اقتصادی و خوب اصفهان را به این مسافران نشان می دهد،
• آنهایی که با خانواده سفر می کنند و تمایل دارند در جایی مثل خانه خود اقامت کنند، هتل آپارتمان را ترجیح می دهند. هتل آپارتمان چهل پنجره، هتل آپارتمان پارتیکان، هتل آپارتمان هخامنشیان پارتاک، هتل آپارتمان هشت بهشت و هتل آپارتمان طوبی؛ اقامتگاه هایی هستند که این افراد در جستجوی آن هستند،
• برای تعداد زیادی از اصفهان روها، ترکیبی از امکانات هتل و موقعیت مکانی آن اهمیت دارد. ممکن است شما در این دسته جای گرفته باشید. بهترین هتل های اصفهان را بخوانید.
اگر برای رزرو هتل در اصفهان به جااینجاس و صفحه هتل های اصفهان سر زده باشید، حتما با فیلترهای مختلف آشنا شده اید. این فیلترها مسیر پیدا کردن هتل مورد نظر شما را کوتاه کرده و بر اساس اولویت هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم؛ هتل دلخواه تان را نمایش می دهند.

موقعیت مکانی هتل های اصفهان

پیشتر در مقاله 20 تا از مهم ترین جاذبه های اصفهان برای گردش، خرید و شکم گردی شما را با بخشی از دیدنی های بیشمار اصفهان آشنا کردیم. حالا بد نیست بدانید که کدام یک از هتل های اصفهان در نزدیکی این جاذبه ها قرار گرفته اند. بدون شک هر چه هتل شما به این مکان ها نزدیک تر باشد، کار شما راحت تر خواهد شد.

نزدیک ترین هتل ها به میدان نقش جهان

هتل ستاره: در خود محل واقع شده
• هتل ملک 4 دقیقه
هتل آوین: 5 دقیقه
• هتل سپاهان: 7 دقیقه
هتل ابن سینا: 7 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به منارجنبان

• هتل سرای اردیبهشت: 13 دقیقه
هتل اصفهان: 13 دقیقه
• هتل ویانا: 13 دقیقه
هتل آسمان: 14 دقیقه
• هتل آپارتمان چهل پنجره: 15 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به چهلستون

هتل جام فیروزه: 2 دقیقه
• هتل شیخ بهایی: 4 دقیقه
هتل صبا: 4 دقیقه
هتل ونوس: 5 دقیقه
• هتل آپارتمان خاتون: 5 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به سی و سه پل

• هتل پارسیان کوثر: در خود محل واقع شده
هتل پارت: 3 دقیقه
• هتل عباسی: 4 دقیقه
هتل سفیر: 4 دقیقه
هتل توریست: 4 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به زاینده رود

هتل خواجو: 4 دقیقه
• هتل ماهان: 5 دقیقه
• هتل ملل: 6 دقیقه
هتل سپاهان: 7 دقیقه
هتل زهره: 7 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به بازار اصفهان

• هتل جام فیروزه: 4 دقیقه
• هتل صبا: 4 دقیقه
هتل پیروزی: 6 دقیقه
هتل آوین: 6 دقیقه
• هتل ابن سینا: 7 دقیقه

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد