بهترین زمان رزرو هتل در تبریز چه موقع است؟

حتما تا به حال دریافته اید که رزرو هتل هم اصول خاص خود را دارد که البته چندان پیچیده نیست. به علاوه انتخاب هتل در هر شهری هم با دیگری متفاوت است. مثلا اینکه کی و کجا را برای اقامت در تبریز زیر نظر دارید، با جزیره ای داغ و آفتابی مانند کیش یکی نیست. از باید و نبایدهای رزرو هتل در کیش، قشم یا شیراز و اصفهان برایتان گفتیم. حالا وقت آن رسیده که به سراغ تبریز رفته، از بهترین زمان سفر به آن و حال و هوای هتل هایش بیشتر با شما بگوییم. همراه جااینجاس باشید.

زمان سفر به تبریز

اینکه چه زمانی را برای سفر به تبریز انتخاب می کنید، یک تصمیم شخصی است. با این حال نمی توان انکار کرد که آب و هوای شهر تا حد زیادی در این تصمیم شخصی شما دخالت می کند. وقتی قرار است از شهر دیگری که کیلومترها با تبریز فاصله دارد، بار و بندیل سفر ببندید؛ عاقلانه ترین کار این است که اول به آسمان شهر نگاه کنید. سئوال این است که بهترین زمان سفر به تبریز از نظر آب و هوا چه موقع است؟

آب و هوای تبریز چطور است؟

از بهار تبریز شروع می کنیم. تبریز در اولین فصل سال مثل شهرهای دیگر حال و هوای خوشی دارد. سهندِ زیبا چمنزارها، گلزارها، مراتع اطراف و علی الخصوص جنگل های ارسباران را چنان سبز می کند که نمی توان چشم به روی آن بست. به علاوه پارک هایی مثل ائل گلی هم چهره بهشتی به خود می گیرند. به طور خلاصه بهار چیزی برای تبریز کم نمی گذارد، اما فراموش نکنید که تبریز در روزهای عید وقت سر خاراندن ندارد. شلوغی جاده ها و مکان های دیدنی به اضافه قیمت های بهت آور برای خیلی ها خوشایند نیست. پس اگر با خود عهد کرده اید که بهار تبریز را ببینید، بهتر است تا خرداد صبر کنید.

پیشنهاد ما این است که آب و هوای مطبوع تبریز را در تابستان غنیمت بشمارید. نگران نباشید! از گرمای کلافه کننده تابستان در تبریز خبری نیست و حداکثر دما در ماه های این فصل، 24 درجه است. ضمن اینکه سه ماه از اوائل تیر تا اوائل شهریور وقت دارید که چمدان ببندید. البته این را هم بگوییم از آنجایی که خیلی ها پیشنهاد سفر به تبریز در تابستان را می پذیرند، شهر در این فصل گرم شلوغ است و پُرِ مهمان!

بدون شک پاییز هم زیبایی های خود را دارد. پارک های جنگلی تبریز در این فصل روی دیگر خود را به بینندگان نشان می دهند. اما کمتر مسافری پاییز را برای سفر به تبریز انتخاب می کند. زمستان کم کم و از اواسط آبان بساط خود را در شهر پهن می کند؛ آن هم زمستان استخوان سوز تبریز که کمتر کسی حریفش است. پس اگر گریزان از سرما هستید، دور سفر به تبریز را در زمستان خط بکشید. اما اگر می خواهید سختی جاده های پربرف و سرمای زیر صفر ماه های دی و بهمن را به جان بخرید؛ این گوی و این میدان. پیست اسکی سهند درهای خود را به روی گردشگرانی مثل شما باز می کند.

جشن ها و برنامه های فرهنگی تبریز

همیشه این آب و هوا نیست که شما را به تبریز می کشاند. هستند کسانی که کم و بیش به جشن ها و رویدادهای فرهنگی این شهر علاقمند بوده و به بهانه آنها راهی تبریز می شوند. کدام رویدادهای فرهنگی؟
جشنواره تابستانی تبریز بیشتر از 10 سال است که در این شهر برگزار می شود و برنامه های آن برای سه ماهی بازدیدکنندگان را به خود مشغول می کند. جنگ های لبخند در محله های مختلف شهر، کنسرت های موسیقی بومی، نمایشگاه های عکس، صنایع دستی و کاریکاتور، مسابقه غذاهای سنتی، نمایش های خیابانی و برنامه های مهیجی از این دست برای مسافران تبریز هم فال است هم تماشا. آشنایی بیشتر با تبریز از خلال این جشن ها کمترین مزیت برای گردشگران است.

شهری که در گوشه ای از آن بیش از 300 شاعر و ادیب آرام گرفته اند؛ می تواند بهترین میزبان برای رویدادهای ادبی باشد. 27 شهریور هر سال؛ روزی که شاعر خوشنام تبریز یعنی شهریار چشم از جهان فروبست؛ خانه این شاعر گلباران می شود. خیلی ها برای دیدن یادگارهای شهریار از شهرهای دیگر به تبریز می آیند و بعد هم به مقبره الشعرا می روند تا یادش را زنده کنند.
همانطور که گفتیم زمستان در تبریز با برف همراه است. تبریزی ها از این فرصت هم استفاده کرده و جشنواره آدم برفی به راه انداخته اند. هر زمان که برف به اوج خود برسد؛ دی یا بهمن؛ خانواده ها در پارک ائل گلی حاضر شده و خلاقیت خود را با برف نشان می دهند. در نهایت هم بهترین آدم برفی جایزه خوش ذوقی سازنده اش را می گیرد.

کدام هتل تبریز را رزرو می کنید؟

حتما تا حالا این قاعده را در مورد قیمت هتل دریافته اید که هر چه هتل خلوت تر، قیمت آن هم پایین تر. با این حساب در مورد تبریز باید گفت که قیمت هتل های تبریز در نوروز و تابستان سر به فلک می گذارد. اما در پاییز و زمستان که تبریز خلوت است، قیمت هتل ها هم پایین می آید. از بحث زمان که بگذریم، قیمت هتل از نوع آن هم تأثیر می گیرد. یعنی بدون شک هزینه ای که بابت یک هتل لوکس چند ستاره می پردازید، با یک هتل دوستاره برابری نمی کند. بگذارید شما را بیشتر راهنمایی کنیم:
هتل های لوکس تبریز که هزینه بیشتری هم بابت اقامت در آنها می پردازید؛ عبارتند از: هتل لاله پارک، هتل پارس ائل گلی، هتل بین المللی، هتل شهریار و هتل صخره ای لاله کندوان.
• اگر دنبال بهترین ها هستید، بهترین هتل های تبریز کدامند را بخوانید.
هتل های ارزان تبریز کدامند؟ هتل و هتل آپارتمان های ارزان را هم در اینجا به شما معرفی کرده ایم.

موقعیت مکانی هتل های تبریز کم اهمیت نیست

نکته های کاربردی برای سفر چند روزه به تبریز را خوانده اید؟ حتما ترجیح می دهید هتلی در نزدیکی جاذبه های دیدنی که به شما معرفی کردیم؛ رزرو کنید. در ادامه مطلب بهترین زمان رزرو هتل در تبریز چه موقع است، ما هتل های نزدیک به جاذبه های تبریز را برایتان فهرست کرده ایم:

از این هتل ها در کمتر از 20 دقیقه به فرودگاه تبریز می رسید

نزدیک ترین هتل ها به پارک ائل گلی 

مجتمع اقامتی جهانگردی: در محل واقع شده
• هتل پارس ائل گلی: 4 دقیقه
• هتل شهریار: 6 دقیقه
هتل پتروشیمی: 7 دقیقه
• هتل گسترش: 11 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به خانه مشروطه تبریز

هتل آپارتمان زیبا: 8 دقیقه
• هتل آپارتمان بهبود: 9 دقیقه
هتل آپارتمان استقبال: 10 دقیقه
• هتل آذربایجان: 12 دقیقه
• هتل  گسترش: 12 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به ارگ علیشاه

هتل آذربایجان: 4 دقیقه
• هتل آپارتمان صائب: 4 دقیقه
• هتل اهراب: 5 دقیقه
هتل آپارتمان بهبود: 5 دقیقه
• هتل آپارتمان زیبا: 5 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به بازار تبریز

• هتل آذربایجان: 7 دقیقه
هتل اهراب: 8 دقیقه
• هتل آپارتمان زیبا: 8 دقیقه
• هتل آپارتمان بهبود: 9 دقیقه
هتل آپارتمان صائب: 9 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به برج بلور

هتل کاسپین: 4 دقیقه
• هتل تبریز: 5 دقیقه
هتل گسترش: 6 دقیقه
• هتل شهریار: 7 دقیقه
• هتل پتروشیمی: 7 دقیقه

نزدیک ترین هتل به روستای کندوان

برای دیدن روستای کندوان و زیبایی های آن بهتر است هتل صخره ای لاله کندوان را رزرو کنید. در این صورت دیگر قرار نیست وقت خود را صرف سفر از تبریز به کندوان بکنید. ضمن اینکه این هتل در دل صخره ساخته شده و اقامت در آن یک تجربه معمولی نخواهد بود.

نزدیک ترین هتل ها به جنگل های ارسباران

اگر می خواهید فاصله خود را با جنگل های زیبای ارسباران کمتر کنید، رزرو هتل کلیبر گزینه منطقی تری است. این شهر تنها یک ساعت با تبریز فاصله دارد و 3 اقامتگاه را در خود جای داده است. هتل پارادایس که چهارستاره و بهترین هتل این منطقه است؛ هتل آنزا که سه ستاره است و هتل بزرگ

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد