4 دلیل که مسافران کاری را به رزرو هتل آپارتمان تشویق می کند

تعداد افرادی که مدام در حال سفرهای کاری هستند، کم نیست. افرادی که برای یک شب یا حتی چند شب اقامت به دنبال یک جای مناسب می گردند. سال ها هتل ها و متل ها بهترین اقامتگاه برای مسافران کاری به شمار می آمده اند؛ اما حالا به نظر می رسد که نوع جدیدی از اقامتگاه در حال جایگزین شدن است: هتل آپارتمان. بله! هتل آپارتمان های مبله و مجهز این روزها بیشتر توجه مسافران کاری را به خود جلب می کنند. چرا؟ برای دانستن پاسخ، تا انتهای این مطلب جااینجاس را همراهی کنید.

سلف کترینگ؛ وقتی خودتان آشپز هستید

یکی از بزرگ ترین مزیت های ماندن در هتل آپارتمان ها به جای هتل ها این است که آشپزخانه کاملا مجهز دارند. این یعنی چه؟ یعنی شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید؛ چون دیگر لازم نیست از بیرون غذا سفارش دهید یا به سراغ غذاهای خیابانی نه چندان سالم بروید. به علاوه پختن غذاهای سالم آن هم در آپارتمان شخصی خودتان بیش از پیش حس بودن در خانه را به شما القا می کند. البته آشپزی باعث می شود وضعیت جسمی و ذهنی تان هم بهتر بماند. درست است که برای کار و تجارت سفر می کنید، اما باید مراقب ذهن و جسم خود هم باشید. به نظر می رسد بهترین راه هم آشپزی کردن باشد!

موقعیت مکانی خوب هتل آپارتمان ها

هتل آپارتمان ها اغلب درست در مرکز شهر یا خیلی نزدیک به مناطق تجاری و اداری ساخته شده اند. همین دلیل کافی است تا در شمار بهترین اقامتگاه ها برای سفرهای کاری قرار گیرند. به طور خلاصه: اگر در هتل آپارتمان ها بمانید، نه فقط به مراکز اداری و تجاری شهر دسترسی آسان خواهید داشت؛ بلکه به مراکز خرید، سینما، کافه، رستوران و مکان هایی از این دست هم نزدیک خواهید بود. اگر در میان هتل های تهران یا هتل های مشهد جستجو کرده باشید، حتما هتل آپارتمان هایی را می بینید که در یک موقعیت مکانی ایده آل قرار گرفته اند؛ مثل هتل آپارتمان تاج محل که در میدان ونک ساخته شده یا بهترین هتل آپارتمان های مشهد.

هتل آپارتمان ها با اقامت های طولانی مدت مشکلی ندارند

یکی از موضوعات آزاردهنده در مورد سفرهای کاری این است که ممکن است اقامتتان طولانی شود؛ بدون اینکه انتظار آن را داشته باشید. در چنین شرایطی اقامت در هتل آپارتمان به نفع شما تمام خواهد شد. انعطاف پذیری که ماندن در هتل آپارتمان برای شما به همراه خواهد داشت یعنی دیگری نیازی به حداقل مدت اقامت ندارید. 

این همان چیزی است که بسیاری از هتل ها برای رزرو از شما می خواهند. به ویژه اگر سفر کاری شما به صورت گروهی است، می توانید چند آپارتمان را برای هر عضو گروه آن هم در طولانی مدت رزرو کنید. بد نیست بدانید که اگر نیاز دارید که با همکاران خود به صورت گروهی کار کنید؛ برخی هتل آپارتمان ها این امکان را به شما می دهند که اتاق های خاصی را برای مدت طولانی رزرو کنید. در این صورت دیگر لازم نیست که حریم شخصی یکدیگر را هم نقض کنید.


بیشتر بخوانید:
همه چیز در مورد هتل آپارتمان
بهترین هتل های تهران برای سفرهای کاری کدامند؟
هتل، هتل آپارتمان یا هاستل؛ کدام را انتخاب کنیم؟


هیچ جا خانه نمی شود

یکی از بدترین جنبه های سفرهای کاری این است که مجبور هستید برای مدتی از خانه و خانواده تان دور باشید. ممکن است دلتنگی برای خانواده تمرکز شما بر روی کارتان را هم دچار اختلال کند. شاید یکی از دلایل کاهش محبوبیت هتل ها در میان مسافران کاری هم همین باشد. فضای هتل ها زیاده از حد غیر شخصی و غیر صمیمی است و این یعنی حس انزوا و تنهایی بیشتر. ممکن است حس غربت در یک شهر دیگر به شدت شما را آزار دهد. اینجاست که ماندن در یک هتل آپارتمان می تواند حس بودن در خانه خودتان را به شما بدهد.

اجازه دهید مطلب 4 دلیل که مسافران کاری را به رزرو هتل آپارتمان تشویق می کند را اینطور ادامه دهیم: وقتی یک هتل آپارتمان رزرو می کنید، حس می کنید در پایان یک روز کاری باید به خانه برگردید؛ نه به هتلی در یک شهر غریب. علاوه بر این ماندن در هتل برای مدت طولانی به شما حس زندانی بودن می دهد؛ چون مجبور هستید در یک اتاق کوچک خود را حبس کنید. بر عکس هتل آپارتمان ها به شما این امکان را می دهند که بین چند اتاق خواب مخیَر بوده؛ یک اتاق نشیمن تمام مبله با فضای بیشتر در اختیار داشته باشید که شباهت زیادی با خانه خودتان دارد.

رزرو هتل و هتل آپارتمان در جااینجاس

با توصیفاتی که در بالا از شرایط هتل آپارتمان ها کردیم، شاید شما هم در سفر کاری بعدی خود به رزرو آنها ترغیب شده باشید. مقصد شما فرقی نمی کند؛ چه تهران باشد، چه مشهد یا حتی اصفهان. کافیست وارد صفحه هتل های آن شهر در جااینجاس شوید. از فیلتر کنار صفحه گزینه هتل آپارتمان را تیک بزنید تا جستجوی شما محدود به هتل آپارتمان شود. وقتی تمام هتل آپارتمان ها به نمایش درآمدند، می توانید جزئیات هر کدام را به دقت مطالعه کنید. منظور از جزئیات امکانات، تصاویر، موقعیت مکانی، قیمت و حتی نظرات کاربران است که می توانند شما را در یک انتخاب آگاهانه کمک کنند.

منبع: bmmagazine.co.uk

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد