ترفندهای ضروری برای تجربه بهترین رزرو آنلاین هتل

تمام هفته یا شاید هم تمام ماه را کار کرده اید و حالا دیگر وقت استراحت است. دلتان می خواهد طوری برنامه سفر بریزید که خستگی از تنتان برود و انرژی دوباره بگیرید. خوب! اینها انتظارات معقولی هستند؛ فقط کافیست قدم هایتان هم سنجیده و معقول باشند. مثلا در مرحله رزرو هتل کمی وسواس به خرج دهید، تکنوفوبیا نباشید و به سراغ رزرو اینترنتی بروید. لازم نیست دستپاچه شوید؛ این کار راحتی است و به کمی راهنمایی نیاز دارد. جااینجاس به شما از ترفندهای ضروری برای تجربه بهترین رزرو آنلاین هتل می گوید.

به موقعیت مکانی هتل، خوب دقت کنید

فکر می کنید چرا موقعیت مکانی هتل باید انقدر اهمیت داشته باشد؟ اول اینکه تعیین می کند چقدر قرار است بین هتل و مکان های دیدنی در رفت و آمد باشید؛ یک ربع یا یک ساعت؟ هر چه مسیر دورتر، هزینه بیشتر و خستگی هم افزون تر. دوم اینکه بالاخره باید بدانید در کدام منطقه از شهر قرار است، بمانید. یک خیابان شلوغ و پر رفت و آمد یا منطقه ای خلوت و خوش آب و هوا که از قضا پنجره های آن هم به کوه و جنگل باز می شوند. پس لوکیشن هتل را خوب بررسی کنید.

دوست دارید چطور سفر کنید؟

اهل دردسر نیستید و دوست دارید همه چیز در هتل برایتان مهیا باشد یا بالعکس سرتان درد می کند برای چالش؟ اینکه چطور آدمی هستید، نوع هتلی را که می خواهید رزرو کنید؛ مشخص می کند. مثلا شاید بود و نبود صبحانه برایتان چندان اهمیتی نداشته باشد، فقط برای خوابیدن در اتاق باشید یا بودجه حرف اول را در سفر بزند. در این صورت بعید است که به دنبال هتل های لوکس و چند ستاره باشید. پس خوب خود و عادت های سفرتان را بشناسید و بعد هتل رزرو کنید.

یک لیست از باید و نبایدهای خود تهیه کنید

تهیه لیست کار سختی نیست. یک قلم و کاغذ بردارید و بنویسید که چه امکاناتی در هتل برای شما در اولویت هستند. پیشنهاد می کنیم مواردی مثل موقعیت خوب، تمیزی و اندازه اتاق، حمام و تنوع گزینه های موجود برای صبحانه را در لیست بایدها طبقه بندی کنید. داشتن چشم انداز خوب در اتاق ها و تفریحاتی مثل سالن بدنسازی یا استخر را می توانید در رده های بعدی اهمیت قرار دهید.


این مطالب را هم بخوانید:

چند ویژگی هتل ها که باید قبل از رزرو چک کنید
10 مورد از امکانات اولیه ای که هتل ها باید به شما ارائه دهند


برای رزرو هتل به سراغ یک سایت معتبر بروید

این روزها سایت های زیادی به شما خدمات رزرو آنلاین ارائه می دهند. از میان آنها سایتی را انتخاب کنید که به شما قدرت انتخاب بیشتری بدهد. این کار چطور ممکن است؟
• نخست اینکه تنوع و تعداد هتل هایی که امکان رزرو آنها در سایت وجود دارد، زیاد باشد،
• دوم هتل ها به صورت کامل و با جزئیات اعم از امکانات، خدمات، تصاویر، فاصله تا مکان های مهم و ... معرفی شده باشند،
• نکته آخر به ارائه پشتیبانی 24 ساعته از سوی سایت برمی گردد. بدون شک سایتی که مشتریان خود را در زمان بروز مشکل تنها بگذارد، از اعتبار برخوردا نیست.
البته موارد دیگری چون امکانات جستجوی پیشرفته هم از ویژگی های یک سامانه جامع رزرو هتل به شمار می روند. جااینجاس یکی از سایت هایی است که تمام موارد بالا را برای اطمینان خاطر مسافران خود مد نظر قرار داده است. اثبات این ادعا چندان سخت نیست. کافیست وارد سایت شوید و در میان هتل های شهرها گشتی بزنید و همه چیز را به چشم خود ببینید.

از فیلترهای جستجو برای راحتی کار خود استفاده کنید

قرار نیست تمام روز را به دنبال یک هتل باشید. حالا که اولویت های خود را مشخص کرده اید، فیلترها را امتحان کنید. برای مثال در جااینجاس ما امکان جستجو در میان هتل ها بر اساس آدرس، قیمت، ستاره و رسته(نوع اقامتگاه اعم از هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه بومگردی) را به شما داده ایم. با تیک زدن یک یا چند مورد از آنها سریع تر به هتل دلخواه خود نزدیک خواهید شد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در هر مرحله چند هتل را با معیارهای خود انطباق دهید و بقیه را از لیست خط بزنید. آنقدر این کار را انجام دهید تا در نهایت به انتخاب ایده آل خود برسید.


بیشتر بخوانید:

دلایل نارضایتی مسافران از هتل ها چیست؟
رایج ترین اشتباهاتی که در هنگام رزرو آنلاین هتل انجام می دهیم


نظرات کاربران را چک کنید؛ نه یک بار بلکه دوبار

کاربران تجربه های خود را با شما به اشتراک می گذارند؛ چه تجربه های رضایت بخشی باشند و چه تجربه های ناامیدکننده. از سوی دیگر ممکن است هتلی در گذشته خوب بوده باشد و حالا پسرفت کرده باشد. پس به نظراتی که قبلا در مورد هتل خوانده اید، بسنده نکنید. علاوه بر این، به عکس های گرفته شده از هتل ها هم خوب دقت کنید. احتمالا می توانید حدس بزنید که عکس ها کِی گرفته شده اند یا اینکه زرق و برق آنها چقدر حاصل تکنیک های عکاسی است.

اگر ترفندهای بالا را استفاده کنید، شانس شما برای یک رزرو خوب افزایش پیدا می کند. اما وقتی به هتل رسیدید، باید راهی را که شروع کرده اید، ادامه دهید. چگونه؟ این مطالب به صورت همه جانبه به شما برای یک اقامت عالی یاری می رسانند:

با مراحل پذیرش در هتل آشنا شوید،
با مراحل تسویه در هتل آشنا شوید،
با حقوق مسافران در هتل آشنا شوید،
چگونه از پرداخت هزینه های اضافی در هتل معاف شویم؟
چطور اقامت امنی در هتل داشته باشیم؟
چگونه در هتل راحت بخوابیم؟

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد