چند سئوال ساده ای که نباید از کارکنان هتل بپرسید

کمتر کسی با این گفته مخالف است که" پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است". اما این به معنای آن نیست که هر چیزی را از هر کسی بپرسید. مثلا وقتی پای خود را به داخل هتل می گذارید و با کارمند پذیرش مواجه می شوید، نباید او را در لباس یک ناجی ببینید. به عبارت دیگر کارکنان هتل قرار نیست و نمی توانند پاسخگوی همه سئوال ها و خواسته های شما باشند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هنوز هم اینطور تصور می کنید، مطلب زیر را بخوانید. جااینجاس چند سئوال ساده ای که نباید از کارکنان هتل بپرسید را برایتان فهرست کرده است.

می توانم هزینه رزرو هتل را نقدی پرداخت کنم؟

اگر به دنبال راهی آسان برای متعجب کردن کارکنان هتل می گردید یا می خواهید آنها را به خود مشکوک کنید، این درخواست را از آنها مطرح کنید. حتی اگر واقعا هیچ چیز مشکوکی هم در کیف خود نداشته باشید، با این سئوال عجیب تنها حسی که در آنها ایجاد می کنید، همین است. کم نیستند هتل هایی که امکان پرداخت نقدی را به مهمانان خود نمی دهند. اگر هم چنین امکانی را بدهند، باید مبلغی را به عنوان بیعانه یا کارت اعتباری خود را نزد آنها امانت بگذارید تا در صورت آسیب وارد کردن به اموال هتل از آنها استفاده کنند. پس بهترین و بی دردسرترین راه این است که یا به صورت آنلاین هتل خود را رزرو کرده یا همانجا از کارت بانکی خود هزینه را بپردازید.

می توانم چیزی سفارش دهم که در منوی روم سرویس موجود نیست؟

پیشتر همه چیز در مورد روم سرویس هتل ها را به شما گفته ایم. خیلی ها دلشان می خواهد غذا مستقیم دم در اتاق آنها تحویل داده شود. به همین دلیل فکر می کنند می توانند هر غذایی را که دوست داشته باشند، سفارش دهند. اما همه چیز آنقدرها هم ساده نیست. شما نمی توانید چیزهایی را سفارش دهید که در منوی روم سرویس اتاق شما اسمی از آنها نیامده است. به هر حال این امکان وجود دارد که آشپزخانه هتل مواد غذایی لازم را در انبار خود نداشته باشد. شاید هم کارکنان آشپزخانه وقت کافی برای آماده کردن آن را نداشته باشند. پس برای اینکه غذایی خوب و باکیفیت نصیبتان شود، از منو خارج نشوید!

می توانم با مدیر هتل صحبت کنم؟

مطرح کردن درخواست صحبت با مدیر به نظر گزینه خوبی برای حل مشکلات است. اما باید زمانی این درخواست را مطرح کنید که یک شکایت واقعی و جدی از هتل داشته باشید. اینکه بخواهید گاه و بیگاه و برای مشکلات کوچک و پیش افتاده با مدیر هتل ملاقات کنید، چندان کار جالبی به نظر نمی رسد. به علاوه ممکن است حتی به حل مشکل تان کمکی هم نکند. در هتل های لوکس و چند ستاره پرسنل اختیار کافی برای حل مسائل مهمانان را دارند و مشکلات کوچک بدون رجوع به مدیر هتل رفع و رجوع می شوند.

آیا شاتل فرودگاه می تواند من را هر جا که می خواهم ببرد؟ 

فکر می کنید چرا هتل ها ترانسفر فرودگاهی برای مهمانان خود در نظر گرفته اند؟ بدون شک برای جابجایی آنها به فرودگاه و از فرودگاه به هتل. حتی اگر همه چیز خیلی مرتب باشد، نباید از کانسیرج هتل یا راننده شاتل بخواهید راننده شخصی شما شده و شما را به کافه یا رستوران مورد نظرتان ببرند. نباید فراموش کنید که شاتل هتل از یک برنامه زمانبندی شده تبعیت می کند. هرچقدر هم شما مهمان مؤدبی باشید یا کارکنان هتل مهربان باشند؛ نمی توانند این برنامه را به هم بریزند. چرا که با این کار حق سایر مهمان ها تضییع می شود. بهتر است نگاهی هم به مطلب سرویس شاتل هتل چیست بیندازید.

آیا باید برای نفر اضافی هزینه بیشتر پرداخت کنم؟

اگر برای دو نفر اتاق رزرو کرده و ناگهان با 4 نفر دیگر در جلوی میز پذیرش ظاهر می شوید، باید برای نفرات اضافه هزینه مازاد پرداخت کنید. این در همه هتل ها قانون است که شامل پرداخت هزینه اضافی برای تخت اضافی هم می شود. بعضی مهمان ها فکر می کنند، می توانند از راه مذاکره با کارکنان هتل از زیر بار این هزینه شانه خالی کنند. بنابراین بهتر است با علم به این قانون تغییرناپذیر به فکر اقامت در هتل باشید.

آیا در هتل اتاق ملاقات برای بازی بچه ها وجود دارد؟

خیلی از مهمان ها ترجیح می دهند به جای بازی با بچه ها؛ وقت خود را در کافه، سالن بدنسازی یا استخر هتل بگذرانند. کارکنان هتل هم این موضوع را به خوبی درک می کنند. اما نمی توانید از آنها انتظار داشته باشید که به درخواست شما برای اینکه یک اتاق خالی در اختیار بچه ها بگذارند، پاسخ مثبت دهند. در واقع کارکنان هتل در حد توان خود به شما کمک خواهند کرد، اما مراقبت از بچه های شما در دایره توان آنها قرار نمی گیرد!

آب و هوا قرار است چطور باشد؟

وقتی در سفر هستید و با آب و هوای مقصد هم چندان آشنایی ندارید، چک کردن هوا قبل از ترک اتاق ممکن است سخت باشد. اما حتی در این شرایط هم بهترین گزینه به سراغ کارکنان هتل رفتن نیست. به هر حال آنها گزارشگر هواشناسی نیستند و شاید قبل از آمدن به سر کار خود هم آب و هوا را چک نکرده باشند. بد نیست به سراغ تلفن همراه خود و اپلیکیشن های پیش بینی آب و هوا بروید یا اینکه از تلویزیون اتاق تان استفاده کنید.

چرا صبحانه هتل زود تمام می شود؟

بعضی ها سحرخیز هستند و بعضی نه! اما در هتل تنها گروه اول هستند که می توانند از لذت صبحانه بهره مند شوند. بدون شک کارکنان هتل هم به اندازه شما از ساعت سرو صبحانه ناراضی هستند، اما کاری از دست شان ساخته نیست. بنابراین شکایت کردن به آنها درباره اینکه چرا از صبحانه عقب مانده اید؛ دردی را دوا نمی کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که صبح زود از خواب بلند شده و سر میز صبحانه حاضر شوید. یا اینکه از آنها بخواهید هر ساعتی که خواستید، برایتان صبحانه بخرند.

می توانید یک کلید اضافه برای من بیاورید؟

اگر بفهمید که کلید اتاق خود را جا گذاشته اید، چه حسی به شما دست خواهد داد؟ احتمالا خجالت زده خواهید شد! اما حتی اگر با دست پر و از خرید هم برگشته باشید، چندان جالب نیست که با پذیرش تماس گرفته و از آنها بخواهید کلید را برای شما بیاورند. بهتر است خودتان به آنها مراجعه کرده و کلید اتاقتان را بگیرید.

می توانم یک تختخواب بزرگ تر داشته باشم؟

وقتی اتاق رزرو می کنید، یعنی همه گزینه ها را با هم مقایسه کرده و بعد دست به انتخاب زده اید. به علاوه شما برای این انتخاب پول پرداخت کرده اید. پس اگر اتاقی با یک فول بِد رزرو کرده اید، موقع چک این نمی توانید درخواست کوئین بِد بدهید. بنابراین به جای داشتن انتظار بیهوده از کارکنان هتل بهتر است موقع رزرو حواس خود را جمع کنید. خوشبختانه سایت های رزرو هتل مانند جااینجاس همه جزئیات مربوط به اتاق هتل اعم از نوع تخت، ظرفیت اتاق و امکانات را در اختیار شما قرار می دهند. با این اوصاف این شما هستید که باید دقت کنید!

چرا نمای اتاق من رو به پارکینگ است؟

هیچ کس دوست ندارد وقتی وارد اتاق خود در هتل می شود و پرده را کنار می زند، به جای یک نمای دیدنی، با پارکینگ مواجه شود. اما واقعیت این است که چه در کنار ساحل هتل رزرو کرده باشید و چه وسط یک شهر، برخی اتاق ها نمای خوبی دارند و بعضی نه. در این زمینه هم می توانید حواس خود را در هنگام انتخاب و رزرو اتاق جمع کنید. اما اگر این موضوع جزو اولویت های شما نبوده و به آن دقت نکرده اید، از کارکنان هتل هم کاری ساخته نیست.

همانطور که دیدید کارکنان هتل مسئولیتی در قبال بسیاری از انتخاب های شما ندارند. در واقع با وجود اطلاعاتی که در هنگام رزرو هتل در اختیارتان قرار می گیرد، این شما هستید که نقش پر رنگ تری دارید. فرض کنید برای رزرو هتل در مشهد به سایت جااینجاس مراجعه کرده و با استفاده از فیلترهای جستجو اعم از قیمت یا آدرس به هتل مورد نظر خود رسیده اید. در صفحه هتل همه اطلاعات از قبیل ویژگی های اتاق، نوع تختخواب، ساعت سرو صبحانه و قوانین هتل آورده شده است. در اینصورت آیا اختصاص چند دقیقه وقت بیشتر برای مطالعه معرفی هتل اقامت راحت و بی دردسر شما را تضمین نخواهد کرد؟

منبع: cheatsheet.com

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد