همه آنچه باید درباره موقعیت مکانی هتل آتامان بدانید

خیلی ها برای سفر به یک جزیره بزرگ و زیبا با دیدنی های متنوع و حتی مرموز در جنوب ایران، لحظه شماری می کنند. برنامه ریزی برای اینکه چند روز در شهری مثل قشم بمانند، از کجاها دیدن کنند، سراغ کدام مراکز خرید بروند یا اینکه در کدام هتل ها بمانند؛ خود می تواند یک بخش هیجان انگیز ماجرا باشد. به ویژه اینکه هتل های قشم هم کم از جاذبه هایش ندارند. مثلا هتل آتامان با آن امکانات و قیمت مناسبی که دارد، یک گزینه مطلوب برای اقامت در قشم است. جااینجاس در این مطلب می خواهد به موقعیت مکانی هتل نگاهی بیندازد. شما را تا انتها به همراهی دعوت می کنیم.

هتل آتامان در کجای جزیره قشم قرار دارد؟

هتل چهارستاره و نوساز آتامان که تنها 3 سال از ساخت آن می گذرد، در یکی از میدان های مشهور قشم قرار گرفته: میدان اماقلی خان؛ همان که دست پرتغالی ها را از خاک هرمز کوتاه کرد و سال ها بعد یکی از میدان ها و البته بازارچه های قشم به اسمش نامگذاری شد. در حقیقت به این میدان که رسیدید، می توانید با حدود 4-5 دقیقه پیاده روی به هتل برسید. اگر هم میانه ای با پیاده روی ندارید، با ماشین 2 دقیقه ای دمِ درب هتل خواهید بود. 


این مطالب را از دست ندهید:
چرا باید هتل آتامان قشم را برای اقامت انتخاب کرد؟
بهترین هتل های جزیره قشم
راهتمای رزرو هتل قشم؛ چند نکته مهم و کاربردی


آتامان و دیدنی های قشم

جاذبه های قشم آنقدر زیاد و متنوع هستند که نمی توانید از هیچ یک بگذرید. اما بهتر است برای چند روز سفر خود برنامه ریزی کنید تا نهایت استفاده را ببرید. قبل از هر چیز باید بدانید که بسیاری از دیدنی های جزیره اطراف آن هستند و فاصله زیادی با شهر دارند. بنابراین برای دیدن آنها باید انتظار حداقل دو ساعت خستگی راه را داشته باشید. جنگل های زیبای حرا، تنگه چاهکوه، غار نمکدان و دره تندیس ها در این دسته قرار می گیرند.

با این حال هستند دیدنی هایی که با رزرو هتل آتامان قشم، فاصله چندانی از آنها نخواهید داشت. برای نمونه می توان به قلعه پرتغالی ها در مسافت 8 دقیقه ای، غار خربس در فاصله 13 دقیقه ای و دره ستارگان در فاصله 23 دقیقه ای از هتل اشاره کرد. 

آتامان و مراکز حمل و نقل جزیره

همانطور که می دانید بخشی از جاذبه های قشم که نباید دیدن آنها را از دست دهید، خارج از جزیره قرار گرفته اند. در حقیقت دو اسکله مهم در قشم هستند که کار حمل و نقل شما به جزایر اطراف آن انجام می دهند. یکی اسکله شهید ذاکری است که در آن شناورهای دریایی انتظار می کشند شما را به دیدن هرمز و هنگام ببرند. دیگری اسکله درگهان است که مسافران را به بندرعباس می برد. 

خوشبختانه برای مهمان های هتل، با وجود فاصله 10 دقیقه ای تا اسکله شهید ذاکری؛ رفتن به هنگام و هرمز چندان دشوار نیست. برای رسیدن به این اسکله شما باید از مسیر بلوار آزادگان عبور کنید. در مورد اسکله درگهان داستان کمی متفاوت است. بزرگراه خلیج فارس بین هتل و اسکله قرار گرفته و برای رسیدن به اسکله باید چیزی در حدود 27 دقیقه وقت بگذارید.؛ البته اگر می خواهید در مدت زمان 60-70 دقیقه و از راه دریا به بندرعباس برسید. 

برای خیلی از مسافران که با ماشین شخصی خود عازم قشم نمی شوند، مسافت هتل تا فرودگاه هم مسئله مهمی است. ما پیشتر نزدیک ترین هتل ها به فرودگاه بین المللی قشم را به شما معرفی کرده ایم. می دانید که نزدیک ترین اقامتگاه ها تا فرودگاه حداقل 35 دقیقه ای از آن دور هستند. در مورد آتامان باید به شما بگوییم که این هتل در حدود 50 دقیقه تا فرودگاه جزیره فاصله دارد و برای رسیدن به آن هم باید از مسیر برکه خلف عبور کنید.

از آتامان تا رستوران های قشم

اگر چند باری به قشم سفر کرده باشید، حتما طعم غذاهای رستوران های معروف این شهر هنوز زیر زبانتان است. اگر هم اولین بار است که به قشم سفر می کنید و در حال جستجوی عبارت بهترین رستوران های قشم هستید، احتمالا نام های خاصی را خواهید شنید: رستوران نعیم، حاج غفور یا حتی فست فود سی رول. 

اقامت در آتامان این مزیت را هم دارد که به این رستوران های خوشمزه نزدیک است. مثلا کمی جلوتر از میدان امامقلی خان، رستوران معروف نعیم قرار گرفته که حتی با پای پیاده هم می توانید به آن برسید. اما خوب اگر هم قصدتان پیاده روی نیست، تاکسی ها تنها در 4-3 دقیقه شما را به آن می رسانند. خبر خوب این است که فست فود محبوب جزیره یعنی سی رول در میانه بلوار آزادگان هم 4 دقیقه(با ماشین) با هتل فاصله دارد. 

چگونه از هتل به مراکز خرید قشم برویم؟

برای بسیاری از آنها که تمایل به اقامت در هتل آتامان دارند، نزدیکی به مراکز خرید یک دلیل منطقی است. قشم مراکز خرید زیاد دارد و خوشبختانه فاصله هتل تا آنها نزدیک است. مثلا اگر اهل خرید از بازارهای سنتی هستید، بهتر است بدانید که بازار قدیم قشم تقریبا 8 دقیقه از هتل دور است و می توانید از راه بلوار آزادگان به آن برسید. برای علاقه مندان به خریدهای لوکس، اقامت در این هتل حتما راحت تر خواهد بود. چرا که تا سیتی سنتر 1 و 2 و بازار بین المللی ستاره حداکثر 5 دقیقه راه است. 

رزرو هتل آتامان قشم در جااینجاس

همه آنچه باید درباره هتل آتامان بدانید، اطلاعاتی را در مورد لوکیشن و فاصله آن با جاذبه های جزیره در اختیار شما گذاشت. اگر تصمیم تان برای رزرو هتل قطعی است، می توانید به صفحه آن در جااینجاس رفته و با بررسی جزئیات و قیمت هتل آتامان یک رزرو آسان و سریع را تجربه کنید. برای آنکه یک تجربه فراموش نشدنی داشته باشید، پیشنهاد می کنیم تا نظرات کاربران را در مورد هتل به دقت بخوانید و از تجربه های آنها استفاده کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد