سوئیت های محبوب مهمانسرای عباسی کدامند و چه ویژگی هایی دارند؟

هتل کاروانسرای عباسی با آن قدمت سیصد ساله اش در کهن شهر اصفهان توریست های زیادی را میزبانی کرده است. ما پیشتر و در مطلبی با عنوان قدیمی ترین هتل های ایران کدامند، نیم نگاهی به تاریخچه هتل عباسی اصفهان انداختیم. از آن روزهای دور تا به امروز، این قدیمی ترین هتل جهان فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است. هر چه هست اما؛ سوئیت های صفوی و قاجار این هتل، گویا راوی گذشته هستند. شاید به همین دلیل هم باشد که محبوبیت خاصی بین مهمان ها دارند. با جااینجاس همراه باشید تا به اتفاق هم گشتی در این دو سوئیت دیدنی بزنیم. 

سوئیت های صفوی هتل 

می گویند عصر صفوی و به ویژه شاه عباس، دوره شکوفایی و رشد نابغه های معماری ایرانی بوده است. نمونه اش را هم می توان در مسجد شاه، مسجد شیخ لطف الله و سی و سه پل دید. ترکیب رنگ و نقش در این معماری چنان ظرافتی خلق کرده که ساعت ها باید به آن خیره شد. حالا تصور کنید یک شب قرار باشد در سوئیتی به همین زیبایی بمانید. سوئیت صفوی هتل عباسی که تولد آن به همین دوره برمی گردد؛ تلفیق هنرمندانه ای از گچ بری، تشعیر، تذهیب و مقرنس است.

این سوئیت بزرگ و دلباز است، نور از پنجره های آن به درون می تابد و جلوه خاصی به دیوارها و سقف می بخشد. در اتاق نشیمن که مرکز این زیبایی است؛ یک دست مبلمان سبز رنگ، یک دست میز و صندلی، سیستم گرمایش و سرمایش و تلویزیون قرار گرفته. گوشه ای از نشیمن هم به یک میز کار کوچک اختصاص داده شده است.


بیشتر بخوانید:
10 هتل لوکس ایران را بشناسید
بهترین هتل های اصفهان


سوئیت صفوی همچنین دو اتاق خواب دارد؛ یکی با دو تختخواب تک نفره و دیگری با یک تختخواب یک نفره. معماری و نقش دیوار اتاق ها یکی است، در هر دو سیستم گرمایش و سرمایش تعبیه شده؛ اما اتاق دبل پنجره دارد و اتاق توئین فاقد پنجره است. به علاوه در اتاق دبل میز آرایش هم وجود دارد. این سوئیت مجلل دو سرویس بهداشتی و حمام هم دارد که در آنها حوله و لوازم بهداشتی قرار داده شده، اما حمام بزرگ تر که در اتاق دبل است؛ وان هم دارد. 

حتما دوست دارید بدانید با این حجم از امکانات و زیبایی، برای یک شب اقامت در سوئیت صفوی چقدر باید هزینه کنید. هزینه ماندن در این سوئیت زیبا شبی تقریبا 2 میلیون و 500 هزار تومان است. 

سوئیت های قاجاری هتل

هر چند معماری دوره قاجار به شهرت و زیبایی معماری عصر صفوی نیست؛ اما حرف هایی برای گفتن دارد. در سوئیت های قاجار هتل پنج ستاره عباسی(+) اینها نمادهای معماری قاجاری هستند: مقرنس های زیبا، در و دیوارهای پر نقش و نگار و ترکیبی چشم نواز از رنگ های سبز، قرمز و فیروزه ای. سوئیت قاجاری یک اتاق نشیمن با مبلمان، میز و صندلی، تلویزیون، صندوق امانات، یخچال، مینی بار، کمد و سیستم گرمایش دارد. بر بالکن اتاق نشیمن هم بایستید، نمای زییایی از باغ هتل مقابل چشم هایتان نمایان می شود. 

تنها اتاق خواب سوئیت یک تختخواب دونفره، دراور و میز آرایش را در خود جای داده است. به لطف پنجره ها نیز نور بر نقش دیوارها می تابد و از بالکن هم سبزی درختان باغ هتل به چشم می آید. از دیگر جلوه های زیبای اتاق هم فرش کوچک کف اتاق است که هنر اصفهانی ها و در هماهنگی با موکت های قرمز کف اتاق است. نکته دیگر اینکه حمام و سرویس بهداشتی سوئیت کاملا دلباز و مجهز است. سرویس، فرنگی است و در حمام هم دوش، وان، حوله، سشوار و لوازم بهداشتی مهیا شده است. 

سوئیت های قاجار از سوئیت های صفوی ارزان تر هستند. هزینه یک شب اقامت در آنها چیزی در حدود 1 میلیون و 700 هزار تومان است. 

سئوالات متداول مسافران درباره هتل

1. کدام جاذبه های شهر به هتل نزدیک هستند؟

میدان نقش جهان، مسجد شیخ لطف الله و مسجد شاه از جمله بناهای تاریخی ای هستند که در فاصله نزدیکی از این هتل قرار گرفته اند.

2. رستوران های نزدیک مهمانسرای عباسی کدامند؟

رستوران روزگار، کافه آزادگان و کافه نارون از جمله گزینه هایی هستند که می توانید برای صرف غذا یا میان وعده خارج از هتل روی آنها حساب کنید. 

3. قیمت سایر اتاق ها و سوئیت های هتل چقدر است؟

این هتل مجلل اتاق ها و سوئیت های متنوع دیگری هم دارد؛ مانند اتاق های یک تخته(حدود 480 هزار تومان)، اتاق های دوتخته معمولی(حدود 730 هزار تومان)، اتاق های دوتخته رو به حیاط(حدود 960 هزار تومان)، اتاق های دونفره پردیس رو به حیاط(حدود 1 میلیون و 270 هزار تومان)، سوئیت های معمولی دونفره(حدود 1 میلیون و 270 هزار تومان)، سوئیت های پردیس رو به حیاط(حدود یک میلیون و 450 هزار تومان)، آپارتمان های دوخوابه چهارنفره(حدود 1 میلیون و 450 هزار تومان) و آپارتمان های سه خوابه شش نفره(حدود 2 میلیون و 80 هزار تومان).

رزرو هتل عباسی در جااینجاس

همانطور که خواندید این هتل لوکس اصفهان اتاق ها و سوئیت های متنوع با قیمت های مختلفی دارد. می توانید به صفحه هتل در جااینجاس بروید و همه چیز از جمله قیمت هتل عباسی اصفهان، امکانات و تصاویر را ببینید. مرحله بعد می تواند خواندن نظرات کاربران در مورد تجربه اقامتشان در هتل باشد که ما آن را به شدت توصیه می کنیم. در این صورت شما از نظرات مثبت و منفی دیگر مهمانان هتل آگاه می شوید و با اطمینان بیشتری به رزرو هتل خواهید پرداخت. فراموش نکنید که رزرو آنلاین به شما فرصت به دست آوردن امتیاز رزرو می دهد و این امر در رزروهای بعدی حتما به کمک شما خواهد آمد. 

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد