حقایق جالبی از دنیای هتل ها

برای آن دسته از مسافرانی که به قصد تفریح سفر می کنند، هتل ها جالب ترین و سرگرم کننده ترین بخش سفر به شمار می روند. گویی این اقامتگاه ها فرصتی برای آسایش، رهایی و دور شدن از دغدغه های زندگی روزمره هستند. اما آنهایی که در صنعت هتلداری کار می کنند، به خوبی می دانند که ایجاد چنین محیط گرم و دلنشینی نیازمند تلاش سخت، ساعت های طولانی، تعهد و مسئولیت پذیری است. با این وجود کارکنان هتل نباید مفرح ترین بخش کار خود را نادیده بگیرند؛ چرا که توجه به این جنبه از کار هم به حفظ انگیزه آنها کمک می کند و هم رویکرد آنها را نسبت به آنچه که این صنعت را منحصر به فرد می سازد، تقویت می کند. در این مقاله به برخی واقعیت ها و اتفاقاتی اشاره می کنیم که به بخش جالب و مفرح این صنعت تعلق دارند.

• میهمانان هتل های آمریکا به احتمال زیاد تا پیش از افتتاح هتل ترمونت هاوس(Tremont House) در بوستون در سال 1829، دست به سرقت وسایل و امکانات موجود در حمام نمی زدند. ترمونت هاوس که تا آن زمان نخستین هتل مدرن آمریکا شناخته می شد، اولین هتلی در آمریکا بود که از امکاناتی چون صابون هایی در بسته های کوچک و سیستم لوله کشی داخلی برخوردار بوده و درهای اتاق میهمانان نیز قابل قفل شدن بودند. این هتل که اشخاص مشهوری چون رئیس جمهور اندرو جکسون، چارلز دیکنز و دِیوی کراکت در میان میهمانان آن قرار داشتند، در سال 1894 بسته شد.

• مَک هتل(McHotel) در دنیای هتلداری یک شگفتی به حساب می آمد. در سال 2001 رئیس مجموعه زنجیره ای مک دونالد در سوئیس، دو هتل به نام کمان های طلایی(کمان های موجود در لوگوی مک دونالد) را در زوریخ و لولی افتتاح کرد. هر دوی این هتل ها یک رستوران 24 ساعته مک دونالد اندکی دورتر از لابی هتل داشته و اتاق های میهمانان هم به شکل لوگوی مک دونالد ساخته شده بودند. متاسفانه این سرمایه گذاری عمر چندانی نداشت و هر دوی این هتل ها در سال 2003 بسته شدند.


بیشتر بخوانید :

اقامت با چاشنی وحشت در ترسناک ترین هتل های دنیا  


• در سال 2014 موزه تاریخ طبیعی اسمیتسونیان(Smithsonian) در واشنگتن میزبان نمایشگاهی با این عنوان بود: فراتر از بالیوود؛ آمریکایی های هندی تبار کشور را شکل می دهند. پیام نمایشگاه این بود که حداقل نیمی از متل های آمریکا به دست آمریکای-هندی ها اداره می شود که هفتاد درصد آنها اهل گجرات، ایالتی در شمال غربی هند هستند.

• بر اساس کتاب رکوردهای جهانی گینس، بلندترین هتل جهان در فوریه سال 2018 در دوبی افتتاح شده است. هتل گِوورا(Gevora) که در حدود 356 هزار و 33 متر از سطح زمین فاصله دارد، دارای 75 طبقه و 528 اتاق است.

• شاید تعجب کنید اما در دنیا هتلی وجود دارد که درهای آن به روی تمام انواع مسافران باز است، از جمله آنهایی که دوست ندارند دیوارهای اتاق های هتل آنها را محصور کنند! هتل نول استرن(Null Stern) بر فراز کوه های آلپ سوئیس قرار گرفته و اتاق های روباز و بدون سقف آن تنها از تخت و روتختی تشکیل شده اند. نام هتل نیز به معنای "بدون ستاره" است که به احتمال زیاد اشاره ای به نمایی از آسمان شب ندارد، بلکه نشان دهنده این واقعیت است که کارکنان تمام توجه خود را بر روی تک تک میهمانان متمرکز کرده اند.

• گران ترین رستوران جهان به نام سوبلی موشن(SubliMotion) در سال 2014 در هتل هارد راک(Hard Rock) در جزیره ایبیزا در اسپانیا افتتاح شد. میهمانان این هتل لوکس جهت صرف غذا برای هر صندلی 1500 یورو پرداخت کرده و از 20 نوع مختلف غذا لذت می برند؛ غذاهایی که زیر نظر آشپز معروف اسپانیایی پاکو رونسِرو تهیه می شوند که رستوران معروفش در اسپانیا به نام La Terraza del Casino، 2 ستاره میشلن دارد.

• گزارش ثروت آژانس بزرگ املاک نایت فرانک(Knight Frank) در سال 2018 نشان داد که لندن بیشترین تعداد هتل پنج ستاره را دارد؛ 75 هتل که بیشتر از هر شهر دیگری در جهان است.

• در جهان تنها دو کشور وجود دارند که در آن امکان پیدا کردن شغلی در صنعت هتلداری، بسیار اندک یا حتی صفر است! در شهر واتیکان که کوچک ترین کشور جهان نیز هست، هیچ هتلی وجود ندارد. بنابراین آنهایی که به دنبال چنین مشاغلی در این منطقه هستند، باید به رُم بروند. مکان دیگر قطب جنوب است که تنها یک اقامتگاه دارد. وایت دزرت(White Desert) یک کمپ مجلل است که تنها 6 سوئیت داشته و در ماه های نوامبر و دسامبر باز است.

• فرانک لوید رایت، معمار مشهور آمریکایی در حدود 6 هتل طراحی کرده که از این میان تنها یکی از آنها باقی مانده است. هتل پارک این(Park Inn) در شهر میسون ایالت آیووا در سال 1999 مبلغ 18 میلیون دلار را صرف نوسازی خود کرد و طی آن بانک سیتی نشنال را که لوید طراحی کرده بود، ضمیمه خود کرد؛ بانکی که اکنون به سالن رقص هتل تبدیل شده است.

• اگرچه لاس وگاس در وسط بیابان قرار گرفته، بسیاری از هتل های آن مقادیر زیادی پارچه و حوله کثیف از خود به جای می گذارند. در سال 2008 شرکت بوید گیمینگ(Boyd Gaming) یک خشکشویی به مساحت 100 هزار فوت مربع در نزدیکی شهر هِندرسون راه اندازی کرد؛ شهری که در حدود 75 هزار پوند حوله و روتختی از 12 هتل لاس وگاس روزانه در آن شسته می شوند. این خشکشویی که امکانات آن نیز با محیط زیست سازگار است، در حدود 1.7 گالن آب به ازای هر پوند پارچه هایی که نیاز به شستشو دارند، استفاده می کند و با مصرف 27 درصد برق و 47 درصد گازهای طبیعی کمتر، نزدیک به 40 درصد به کاهش تولید گازهای گلخانه ای کمک می کند.

منبع: hcareers.com

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد