با این ترفندها، اقامت ارزان و خوبی خواهید داشت!

با در نظر گرفتن این نکته که ارزان بودن همیشه به معنای بی کیفیت بودن نیست، اگر نگوییم همه، اما بیشتر ما به دنبال ارزانی هستیم. در دنیای سفر و با افزایش هزینه ها نیز این امر بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. اینکه چه راه هایی را می توان پیمود تا یک اقامت ارزان را تجربه کرد، سئوال خیلی ها است. در این مطلب به شما راهکارهایی را جهت یک اقامت ارزان و خوب ارائه می دهیم.

در فصل خلوت هتل رزرو کنید

رزرو هتل هم درست مانند رزرو بلیط هواپیما یا قطار تابع زمان است. به این صورت که در فصل های شلوغ و پر رفت و آمد سال، قیمت اتاق ها افزایش پیدا می کند. بنابراین نمی توانید انتظار داشته باشید که با همان هزینه ای که در زمستان یا پاییز اقامتگاه خود را رزرو می کنید، در تعطیلات نوروز یا تابستان اتاق پیدا کنید. پس با چند روز مرخصی در یک فصل خلوت هزینه های اقامت خود را کاهش دهید.

اینترنتی هتل رزرو کنید

خرید اینترنتی امروز به کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت کمک زیادی کرده است. این موضوع در مورد اقامتگاه ها هم صدق می کند. به این شکل که اگر شما هتل خود را به صورت اینترنتی رزرو کنید، هزینه های خود را کاهش داده اید، چرا که از تخفیف هایی که شامل رزرو آنلاین هتل می شوند بهره مند می شوید.

به جایی غیر از هتل ها هم قانع باشید

درست است که هتل ها در دنیای اقامت، برای خود اسم و رسمی دارند؛ اما در این میدان وسیع تنها نیستند. هتل آپارتمان، اقامتگاه بومگردی، مسافرخانه، هاستل، خانه ها و کلبه های روستایی، مُتل ها و غیره اکنون وارد عرصه گردشگری شده و مسافران خود را دارند. بنابراین اگر می خواهید اقامت ارزان را تجربه کنید، فقط به دنبال کلمه هتل نباشید.

دنبال ستاره ها نباشید

بدون تردید هتل های چند ستاره، ستاره های خود را به خاطر کیفیت خدمات و امکانات خود دریافت کرده اند. اما به هر حال شما هم بابت این ستاره ها باید پول بیشتری پرداخت کنید. از طرف دیگر اقامت در یک هتل دو ستاره به این معنی نیست که از هیچ امکاناتی بهره مند نخواهید شد. اگر کمی در هنگام رزرو هتل به ویژگی های آنها توجه کنید، خواهید دید که در این هتل ها هم می توانید از امکانات مناسب و قیمت خوب بهره مند شوید.

امکانات لوکس را فراموش کنید

اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم، بیشتر وقت ما در سفر به گشت و گذار در مقصد خواهد گذشت. پس اینکه محل اقامت ما سونا و جکوزی یا باشگاه بیلیارد نداشته باشد، خیلی مسئله حادی نیست. تأکید می کنیم که حتما به مطلوب بودن اتاق و امکانات مناسب آن توجه کنید، اما لوکس بودن را می توانید فاکتور بگیرید تا اقامت ارزان تری داشته باشید.

فقط دنبال مرکز شهر نباشید

حتما می دانید که هر چه هتل ها به مرکز شهر نزدیک تر باشند، قیمت اتاق در آنها بیشتر است؟ اما فکر می کنم لوکس بودن محل اقامت شما خیلی هم در کیفیت اقامت یا حتی سفرتان تأثیری نداشته باشد. برای مثال اقامت در یک منطقه ساده و معمولی که البته به مراکز مهم دیدنی هم نزدیک است، باعث می شود تا هزینه اقامت برای شما ارزان تر تمام شود. در مناطقی مانند شمال هم بیشتر سراغ اقامتگاه های خارج شهر یا حتی خانه های روستایی باشید تا هزینه کمتری را متحمل شوید.

حواستان به تخفیف ها و امتیازات خاص باشد

تخفیف های ویژه همیشه هستند، این شما هستید که باید چشم و گوشتان را تیز کرده و فرصت ها را شکار کنید. مثلا تخفیف هایی که برای برخی مشاغل در نظر گرفته می شوند یا تخفیف های مناسبتی ممکن است شامل حال شما شوند. پس خوب حواس خود را جمع کنید.

قیمت ها را مقایسه کنید

رزرو هتل خود را آنلاین انجام دهید، اما کمی صبر و حوصله به خرج داده و قیمت ها را با هم مقایسه کنید. با وجود سایت های بیشماری که در زمینه رزرو آنلاین هتل مشغول به فعالیت هستند، بالا و پایین کردن آنها، مقایسه قیمت ها و در نهایت انتخاب ارزان ترین قیمت کار چندان سختی نخواهد بود.

با دوستان یا خانواده سفر کنید

اگر به قیمت اتاق ها توجه کرده باشید، اتاق یک نفره گران تر از اتاق دو یا چند نفره است. به عبارت دیگر هر چه تعداد تخت ها بیشتر شود، قیمت کاهش پیدا خواهد کرد. این امر فرصت خوبی است برای اینکه هم لذت سفر دسته جمعی در کنار خانواده یا دوستان را تجربه و هم پول کمتری را بابت اقامت خود پرداخت کنید.

 

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد