چگونه در هتل راحت بخوابیم؟

خوابیدن در هتل کار چندان راحتی نیست، بهرحال قرار است از خانه و تخت خود برای مدتی به دور باشید. اما وقتی برای سفر کاری یا حتی تفریحی چاره ای جز اقامت در هتل نداشته باشید، باید به دنبال راه هایی بگردید تا بتوانید راحت چشم روی هم بگذارید. هیچ چیز غیر ممکن نیست و بدون شک خوابیدن در هتل هم ترفندهای خود را دارد. ترفندهای زیر را بخوانید تا در اقامت بعدی خود، برای یک لحظه خواب راحت، نیاز به شمارش گوسفند نداشته باشید!

وسایل لازم را برای ماندن در هتل بردارید

برای اینکه بتوانید شب راحتی را در هتل بگذرانید، باید چمدان تان را هوشمندانه بسته بندی کرده و برخی چیزها را از قلم نیندازید، مثلا:

گوش گیر را فراموش نکنید: برای دور ماندن از هر گونه سرو صدا، قدم اول برداشتن گوش گیر است. می توانید چند جفت گوش گیر مخصوص سفر داشته باشید یا اینکه در حین سفر آن را تهیه کنید. ضمن اینکه برخی گوش گیرها مخصوص بوده و تمام گوش را پوشش می دهند، در اینصورت هم نگاه داشتن آنها روی گوش راحت تر است و هم اینکه از کوچک ترین صداها به دور خواهید بود.

چشم بند را هم در چمدان تان جای دهید: نیازی به توضیح نیست که چشم بند در هنگام خواب می تواند مانع رسیدن نور به چشمان شما شده و در نتیجه یک خواب راحت را برایتان رقم بزند. چشم بند باید کاملا چشمان شما را پوشش دهد، بنابراین به دنبال چشم بندی باشید که از مواد نرمی مانند ابریشم یا پنبه تهیه شده باشد تا خوب روی چشم هایتان را بپوشاند. اگر بیشتر از یک جفت هم همراه داشته باشید، ضرر نخواهید کرد.

با خود ملحفه بیاورید: بعضی ها حس می کنند اگر از ملحفه های خود به جای ملحفه های هتل استفاده کنند، خواب راحت تری خواهند داشت. حتی با این کار ممکن است بیشتر حس کنید که در خانه و روی تخت خودتان خوابیده اید. اگر در چمدان خود جای کافی دارید، سعی کنید یک بالشت مخصوص هم برای خود بیاورید تا هر چه بیشتر احساس راحتی کنید.

از وسایل کمکی هم استفاده کنید: اگر فکر می کنید با وجود وسایل کمکی دیگر می توانید بهتر بخوابید، پس تعلل نکنید. این وسایل می تواند شامل چای آرامش بخش، قرص خواب آور یا حتی اسپری خوشبو کننده شود. حتی ممکن است با صدای یک دستگاه خاص بهتر به خواب روید، پس یا دستگاه را در صورت امکان همراه داشته باشید یا اینکه صدای شبیه سازی شده آن را در تلفن همراه تان!

در هنگام رزرو هتل بیشتر دقت کنید

بعد از اینکه همه وسایل لازم را در چمدان خود جای دادید، در مرحله رزرو اتاق به موارد زیر توجه کنید:

به دنبال اتاقی در خلوت ترین بخش هتل بگردید: چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ پذیرش هتل می تواند چند گزینه را در قسمت های آرام هتل به شما پیشنهاد دهد. در صورت امکان اتاقی را رزرو کنید که در میانه راهرو قرار داشته باشد، چرا که به طور معمول اتاق های این بخش از هتل به خاطر دور بودن از راهروهای خروجی و دستگاه های فروش خودکار آرام تر هستند. علاوه بر این می توانید به رزرو اتاق در بخش انتهایی هتل هم اقدام کنید یا در صورت امکان اتاق بالای پذیرش یا سوئیت را انتخاب کنید که به خاطر داشتن سقف های بلندتر فضای بیشتری بین شما و اتاق بالایی تان ایجاد می کنند.

از اتاق های نزدیک استخر یا بالای سالن های پذیرایی اجتناب کنید: به شدت از هتل های کنار استخر دوری کنید، چرا که صدای مسافرانی که شب هنگام از استخر استفاده می کنند، می تواند برایتان آزاردهنده باشد. علاوه بر این اتاق های بالای سالن پذیرایی، راهرو یا کافه هم پر سرو صدا و شلوغ ترین اتاق های هتل هستند.

اتاقی با پرده های تیره انتخاب کنید که سیگار کشیدن در آن ممنوع باشد: خوابیدن در اتاقی که پرده های آن تیره است، امکان خواب راحت را برای شما فراهم می کند. بسیاری از هتل ها اتاق هایی با این مشخصات دارند و مخصوص افرادی هستند که نمی توانند در اتاق های روشن بخوابند. به علاوه انتخاب اتاقی که سیگار کشیدن در آن ممنوع باشد، شما را از بو و دود آزاردهنده سیگار دور نگه داشته و خواب تان را راحت می کند.

 

 

تشکی هم اندازه تشک خودتان را درخواست کنید: در صورت امکان از مسئول مربوطه درخواست کنید که تشکی هم اندازه یا حداقل نزدیک به تشکی که در خانه استفاده می کنید را در اختیار شما قرار دهد. ممکن است ترجیح دهید به جای یک تشک سفت روی یک تشک نرم بخوابید. پس در مورد این موضوع حتما با مهماندار هتل صحبت کنید.

در مورد هر گونه مشکل احتمالی مربوط به سرو صدا در هتل خود پرس و جو کنید: در هنگام رزرو هتل از پذیرش سئوال کنید که آیا در مدت اقامت شما کنفرانس، جشن عروسی یا گردهمایی بزرگی قرار است در هتل برگزار شود یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت بود، باید حتما تدابیر بالا را اتخاذ کنید و اگر اصلا تحمل ندارید، چاره ای جز این نیست که زمان اقامت خود را تغییر دهید.

چه کارهای دیگری لازم است انجام دهیم؟

تا اینجای کار شما تمام تلاش خود را کرده اید که با همراه داشتن وسایل و انجام اقدامات لازم در هنگام رزرو هتل، یک خواب شاهانه داشته باشید. اما خوشبختانه هنوز راه های دیگری هم هستند که می توانند خواب خوش را برای شما به ارمغان بیاورند. مثل اینکه:

قبل از خواب غذای سبک بخورید: خوردن غذای سنگین پیش از رفتن به تخت خواب بدون شک خواب را از چشمان شما خواهد ربود. بنابراین با خوردن غذای سبک یا میان وعده چند ساعت قبل از خواب، با خیال آسوده به تخت بروید. به علاوه نوشیدن یک فنجان چای گیاهی قبل از خواب هم می تواند مفید باشد، مثلا چای بابونه، نعناع و لیمو می توانند به آرامش اعصاب و هضم بهتر غذا کمک کنند.

 

 

هوای اتاق را تنظیم کنید: هوای اتاق های هتل معمولا اندکی نم گرفته و خفه است و همین نیز خوابیدن را مشکل می کند. پس بهتر است پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه وارد اتاق شود، در غیر اینصورت از سیستم تهویه استفاده کرده یا آب داغ را در حمام باز کنید تا اتاق از حالت خشکی خارج شود.

یک فعالیت آرامش بخش انجام دهید: یک دوش آب گرم، یک فنجان چای داغ یا حتی خواندن یک کتاب خوب می تواند مقدمه یک خواب خوب باشد. البته تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی آرام هم می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد.

 

 

درخواست زنگ بیدارباش بدهید: قبل از رفتن به تخت خواب می توانید پذیرش هتل را در جریان این موضوع قرار دهید که قرار است در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوبد. استفاده از خدمات بیدارباش می تواند به شما کمک کند که بهتر و با استرس کمتری بخوابید. حتی می توانید طبق عادت همیشگی تان از آلارم تلفن همراه خود برای بیدار شدن استفاده کنید.

روی در اتاق نوشته "لطفا مزاحم نشوید"، نصب کنید: حالا که همه چیز را برای یک خواب راحت آماده کرده اید، بهتر است دیگران هم بدانند که در این لحظه شما نیاز به خواب دارید و نه هیچ چیز دیگر. اگر سرو صدای غیر قابل قبولی در محوطه هتل شما را آزار می دهد، حتما آن را با پذیرش در میان بگذارید، به هر حال مشتری مداری یکی از وظایف هتل ها است.

 

 

منبع: wikihow.com


شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد