دلایل اصلی نارضایتی مسافران از هتل ها چیست؟

وقتی قرار است چند روزی را از خانه و کاشانه خود دور باشید و در جایی مثل هتل بمانید، راحتی و آسایش حداقل انتظاری است که می توانید داشته باشید. هر چند که به عنوان یک مسافر آگاه، بخشی از این مسئولیت متوجه خود شما است؛ برای مثال با حقوق مسافران در هتل آشنا شوید و هنگام رزرو هتل، دقت بیشتری به خرج دهید. اما مگر می توان مسئولیت هتل ها را در این میان نادیده گرفت؟ کوتاهی هتل ها در برآورده کردن انتظارات مسافران گاهی کاسه صبر آنها را لبریز می کند. با این حال به نظر می رسد حساسیت مسافران نسبت به بعضی سهل انگاری ها بیشتر است. شاید بد نباشد بدانید که چه مواردی بیشتر از هر چیز، موجب خشم مسافران هتل می شود.

خدمات مشتری ضعیف؛ سالی که نکوست از بهارش پیداست

وقتی در حال انجام کارهای پذیرش در هتلی هستید که برای رزرو آن وقت، انرژی و هزینه صرف کرده اید، خدمات مشتری خوب و با کیفیت حداقل چیزی است که باید انتظار آن را داشته باشید. شما به عنوان یک مهمان باید با لبخند مورد استقبال قرار گرفته و مانند مشتری ای که پول پرداخت کرده، با شما رفتار شود. اتاقتان آماده نیست، رزرو شما ثبت نشده یا اتاقی که رزرو کرده اید، پر است. اینها تنها نمونه هایی از مواردی هستند که مسافران هتل ها با آنها برخورد داشته که موجب نارضایتی آنها شده اند. گاهی حتی کارکنان پذیرش هتل به جای تلاش برای جبران اشتباه خود، برخورد نامناسب با مسافران می کنند و این موضوع همه چیز را بدتر می کند.

اتاق کثیف و نامرتب؛ اینجا جای ماندن نیست

اگر می دانستید که قبل از ورود شما به اتاق هتل، دقیقا چه اتفاقی افتاده؛ شاید مجبور می شدید در مورد اقامت در آن اتاق تجدید نظر کنید. تمیزی و نظافت اتاق ها برای همه مسافران مهم است؛ فرقی نمی کند که مثلا در هتل درویشی مشهد اتاق رزرو کرده باشید یا در هتل هایت خزر چالوس. مسافران انتظار دارند به محض اینکه وارد اتاق خود می شوند، رایحه گل های تازه را استشمام کنند و اثر تمیزکننده ها هنوز در اتاق مشهود باشد؛ البته نه به صورتی که مشام را آزار دهد. به عبارت دیگر هیچ مسافری دوست ندارد با ورود به اتاق به این فکر فرو رود که واقعا چه کسانی شب قبل را اینجا صبح کرده اند!

تخت های نامرتب و بهم ریخته، نوبر است

همه مسافران متفق القول هستند که تخت کثیف، نامرتب و بهم ریخته چیزی نیست که بتوان آن را تحمل کرد. با این همه، مسافران داستان های باورنکردنی ای در مورد پیدا کردن چیزهای عجیب و غریب در تخت خواب هتل ها نقل می کنند. خیلی ها با دیدن حشره های موذی، ملحفه های تا نشده و پتوهایی که انگار چند سالی است که شسته نشده اند، وسایل خود را جمع کرده و فرار را بر قرار ترجیح می دهند!

تارهای مویی که متعلق به شما نیستند، اما همه جا هستند

شاید بتوان این موضوع را در دسته بندی بالا گنجاند، اما به نظر می رسد اهمیت آن در نزد مسافران خیلی بیشتر از این حرف هاست! اینکه هر جای اتاق خود که قدم می گذارید، از سرویس بهداشتی تا کف اتاق پر از مو باشد، چندش آورتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. مهم نیست کجا، اما تار مویی که متعلق به شما نباشد، می تواند تمام طول اقامت را برای شما تلخ کند.

عایق کاری ضعیف یعنی سروصدا و عدم آرامش

تعطیلات یعنی اینکه شما چند روزی را برای فرار از دغدغه و شلوغی به جایی پناه آورده اید. حالا تصور کنید صبح زود با پچ پچ مسافران اتاق بالای سریتان یا حتی بدتر صدای کشیدن صندلی اتاق بغلی خود از خواب بیدار شوید. این موضوع وقتی غیر قابل تحمل تر می شود که برای سفر کاری در هتل، اتاق رزرو کرده و به آرامش قبل از یک جلسه کاری نیاز داشته باشید.

چک اوت زودتر از موعد؛ بدقولی هتل ها

بدون شک باید قوانین و ضوابطی در مورد اینکه چه زمانی مسافران اتاق خود را ترک کنند، وجود داشته باشد. اما اگر تا عصر هیچ پروازی نباشد یا شما عجله ای برای رفتن نداشته باشید، چه؟ خیلی از مسافران ترجیح می دهند با آرامش چمدان خود را بسته و اتاق را ترک کنند تا اینکه کسی خواب آنها را آشفته کرده و عذر آنها را بخواهد.

بوی سیگار؛ تنفس ممکن نیست

در دنیا هم آدم های سیگاری داریم و هم غیرسیگاری. تا اینجا همه چیز مرتب است. اما تصور کنید وارد اتاق خود در هتل شده و بوی سیگار مسافر قبل از شما، در تمام اتاق پیچیده باشد. اگر سیگاری نباشید، حتما اذیت خواهید شد. پس بهتر است در هنگام رزرو هتل، سراغ اتاق هایی بروید که سیگار کشیدن در آنها ممنوع است. در اینصورت اگر به موردی برخورد کردید، می توانید به کارکنان هتل گزارش دهید.

صبحانه بد می تواند روزتان را خراب کند

قبل از هر چیز باید بدانید که عبارت صبحانه رایگان در خدمات هتل ها بیشتر شبیه یک شوخی است، چون هزینه آن روی هزینه اتاق شما حساب شده است. حالا تصور کنید همین صبحانه به ظاهر رایگان؛ نان مانده و چند گزینه دیگر باشد که به نظر می رسد چند روزی است که روی میز بوده اند. به علاوه مسافران دوست دارند روی میز صبحانه خود حداقل یک منوی متنوع ببینند: خامه، نیمرو، کره، مربا، عدس و ... .

نبود تلویزیون یعنی نبود سرگرمی

درست است که به تعطیلات آمده اید و قرار است وقت خود را به گشت و گذار بگذرانید؛ اما حتما وقت هایی پیش می آید که دلتان بخواهد تلویزیون را روشن کنید. در این صورت اگر اتاقتان تلویزیون نداشته یا داشته باشد و نحوه استفاده از آن را ندانید، به احتمال زیاد حوصله تان سر خواهد رفت. نکته جالب اینجاست که بعضی اتاق ها هم تلویزیون دارند و هم نحوه استفاده از آن را برای مهمانان شرح داده اند، اما خبری از کنترل تلویزیون در آنها نیست!

وسایل بهداشتی بی کیفیت که نبودشان بهتر است

بدون شک اگر با بلیط هواپیما عازم مقصد شده و از سد چک های امنیتی فرودگاه عبور کرده باشیم، شانس اینکه بتوانیم تمام وسایل بهداشتی مورد علاقه مان را بیاوریم، کم است. وسایل بهداشتی در هتل اعم از شامپو، صابون یا مایع دستشویی اقلامی هستند که شما بابت آنها پول پرداخت کرده اید. پس انتظار اینکه مثلا شامپویی که برای شستن موهای خود استفاده می کنید، با مایع ظرفشویی تفاوت داشته باشد؛ اصلا بیجا نیست!

اینترنت ضعیف با اعصاب شما بازی می کند

امروزه اینترنت رایگاه تقریبا در تمام هتل ها در اختیار مسافران قرار می گیرد. صرف نظر از اینکه استفاده از وای فای هتل امن است یا خیر، کند بودن یا دریافت هزینه برای استفاده از آن نشان دهنده ضعف خدمات هتل است. این موضوع به ویژه برای افرادی که سفرشان کاری است، اهمیت بیشتری دارد. اگر می خواهید از همان اینترنت ضعیف هتل هم استفاده کنید، توصیه می کنیم نکاتی در مورد استفاده ایمن از وای فای در هتل ها را بخوانید.

فشار آب کم، بهداشت شما را مختل می کند

نمی توان انکار کرد که تعداد دفعاتی که مسافران در هتل از حمام استفاده می کنند به مراتب بیشتر از خانه خودشان است. به هر حال قرار است بیشتر روز را به گشت و گذار بگذرانید و طبیعی است که بخواهید نظافت روزانه تان را رعایت کنید. اما کم نیستند مسافرانی که مجبور شده اند در چند روز اقامت خود در هتل، قید حمام رفتن را بزنند. تنها به این دلیل که فشار آب کمتر از آن چیزی بوده که حتی بتوانند سر خود را بشورند.

فرش های قدیمی؛ انگار زمین زیر پایتان خالی می شود

هر چند که کف همه اتاق ها با فرش پوشیده نشده و بسیاری از هتل ها کف پوش دارند، اما وجود فرش های قدیمی که کهنگی و کثیف بودن در چهره شان موج می زند، هنوز در برخی هتل ها مسافران را آزار می دهد.

منبع: cheatsheet.com

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد