قشم هم از آن مقاصد پرطرفدار است که گردشگران را به جنوبی ترین نقطه ایران می کشاند. در روزهایی از سال مردم به تکاپو می افتند تا از زمین و آسمان خود را به این جزیره برسانند و به دنبال مکانی برای اقامت باشند. هرچند رزرو هتل در قشم کار چندان پیچیده ای نیست، اما بی توجهی برخی نکات می تواند این کار ساده را برای شما دشوار کند. برای آنکه خیال تان از بابت رزرو هتل در این جزیره زیبا آسوده خاطر باشد، جااینجاس چند نکته مهم و مفید را با شما به اشتراک می گذارد.

چه زمانی به قشم سفر می کنید؟

برنامه ریزی برای سفر به قشم را می توان با زمان سفر آغاز کرد. به عبارت ساده تر بهترین زمان سفر به قشم کِی است؟ خوب پاسخ به این سئوال را نمی توان در یک جواب کوتاه خلاصه کرد. اگر کمی وقت و حوصله به خرج دهید، مفصل برایتان می گوییم که زمان چه نقشی در برنامه سفر شما به قشم بازی می کند:

آب و هوای قشم؛ حال و هوای سفر

قشم و کیش همسایه دیوار به دیوار نیستند، اما قرار گرفتن در جنوبی ترین استان کشور یک رهاورد مشترک برای هر دوی آنها داشته است: آب و هوای گرم و مرطوب. بهار که می شود، گرمای قشم تا اواخر فروردین به مسافران و گردشگران فرصت می دهد تا از زیبایی های طبیعی جزیره بهره مند شوند. به همین دلیل است که خیلی ها در عید برنامه سفر به این جزیره را می ریزند. اما فروردین که تمام می شود، گرمای شرجی به این جزیره هجوم می آورد؛ چنانکه کمتر گردشگری به خود جرأت می دهد که آفتاب داغ بهاری قشم را به جان بخرد.

هرچه از روزهای بهاری قشم به تابستان نزدیک تر می شویم، گرمای هوا نیز بی رحمانه تر می شود. به طوری که حتی برخی از قشم نشینان هم به اجبار به منطقه ای دیگر کوچ می کنند تا از تیغ نگاه خورشید در امان باشند. در مرداد ماه قشم روزهای داغی را تجربه می کند و دمای هوا گاهی به 50 درجه می رسد. در چنین هوایی، قشم خالی از گردشگر شده و گویی به خوابی تابستانه فرو می رود. به هر حال بیشتر جاذبه های قشم، طبیعی هستند و برای دیدن آنها باید در فضای آزاد سیر کنید. البته تعداد کسانی که از گرمای قشم فراری هستند، صفر نیست. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه چیزی می تواند این افراد را حتی در گرمای سوزان، به این جزیره بکشاند.

با فاصله گرفتن از تابستان، تب آن نیز رو به فروکش کردن می رود. هرچند این فرایند تا اواسط آبان ماه ادامه پیدا می کند. بنابراین با ورود به پاییز، هوای قشم هم رو به تعادل می رود. اما بهترین آب و هوا را می توان در سه ماه اول زمستان در این جزیره دید. در زمستان، قشم کم کم از لاکِ خود بیرون می آید و به استقبال گردشگران می رود. ماه های دی و بهمن ایده آل ترین زمان سفر به قشم هستند. البته اگر قصد دارید تنی به آب بزنید، پاییز و زمستان چندان مناسب این کار نیستند.

جشنواره های قشم؛ از خرید تا تماشای رقص های محلی

جشنواره های تابستانه کیش را به خاطر دارید؟ جشنواره های مهیج و پرجایزه؟ قشم هم از این جشنواره ها بی نصیب نمانده است. در جشنواره های تابستانه قشم هم اتفاقات جالبی رخ می دهد؛ از کنسرت های موسیقی تا تخفیف هایی که برای اقامت در هتل ها، خرید از بازارها و مجتمع های تجاری و استفاده از تفریحات در نظر گرفته می شوند. در این فصل حتی خودروهای ورودی به جزیره از پرداخت عوارض معاف می شوند. پس عجیب نیست که با وجود این تخفیف های چشمگیر، بعضی ها چندان اهمیتی به گرمای هوا ندهند. به علاوه برای آنها که به هوای شنا به قشم می روند، این گرما نوعی توفیق اجباری نیز هست. 

جشنواره های قشم فقط از نوع جشنواره های امروزی نیستند. مردم قشم آداب و رسومی دارند که تماشای آنها برای گردشگران جالب است؛ رسومی که تلفیق آنها با مسابقه و موسیقی به جذابیتشان می افزاید. برای مثال اواخر تیر، در چند روستای قشم از جمله سلخ، رمچاه، لافت، هنگام، مسن و هرمز ماهیگیران دست از صید می کشند، لباس نو بر تن می کنند و با موسیقی و رقص محلی به استقبال فصل جدید صید می روند. این بزم، جشن نوروز صیاد نام دارد که مسابقه هایی مانند طناب کشی و قایقرانی هم چاشنی آن می شوند.

یک جشنواره تابستانی دیگر که روزهای پایانی شهریور برگزار می شود، جشن نخل و خرما است. اهالی قشم که زندگی شان به نخل و میوه شیرین آن وابسته است؛ در این ایام درخت نخل می فروشند، محصولات حاصل از خرما مثل شیره یا شیرینی های خرمایی را به نمایش می گذارند و هنرهای دستی برآمده از ساقه ها و برگ های نخل را به همگان نشان می دهند. جشن خرما با موسیقی و بازی های محلی و حرکت کاروان شترها جذابیت دوچندان می یابد.

کدام هتل های قشم را انتخاب می کنید؟

قبل از هر چیز باید بگوییم که قشم هتل پنج ستاره مانند آنچه در کیش سراغ داریم، ندارد. اما این به معنای آن نیست که هتل های قشم، لوکس نیستند. قشم هم هتل های شیک و چهارستاره دارد و هم هتل آپارتمان هایی با قیمت مناسب. بنابراین بابت قیمت هتل نگران نباشید. در جااینجاس ما کار شما را راحت تر کرده ایم. هتل های لوکس قشم را به شما معرفی کرده‌ایم. در حقیقت هم آنهایی که به دنبال هتل ارزان در قشم می گردند و هم علاقه مندان به اقامت لوکس راضی خواهند شد.


در مورد هتل های قشم: بهترین هتل های قشم از نظر مسافران


اما همانطور که می دانید، قیمت هتلی که قرار است در آن اقامت کنید؛ از زمان سفر شما هم تأثیر می پذیرد. مثلا در تابستان که هتل های قشم خلوت ترند و جشنواره های تابستانی برای مسافران تخفیف های قابل توجهی در نظر می گیرند؛ شما به رزرو یک هتل ارزان در قشم نزدیک تر هستید. برعکس در فصل بهار و زمستان که سیل گردشگر به سوی این جزیره روان می شود، قیمت هتل های قشم هم بالاتر می رود.

موقعیت مکانی هتل را از قلم نیندازید

به طور کلی قشم با جاذبه های طبیعی و مراکز خرید خود توانسته مسافران را به خود علاقه مند کند. گروهی تنها برای خرید به این جزیره می روند، برخی برای لذت بردن از طبیعت و دسته سوم هم به هر دو علاقه نشان می دهند. در راهنمای سفر به قشم؛ زیباترین جزیره ایران از دیدنی های قشم برایتان گفتیم؛ از رستوران ها، مراکز خرید و هتل های قشم. در بخش پایانی این مطلب، نزدیک ترین هتل ها به این جاذبه های دیدنی و مراکز خرید را به شما معرفی می کنیم.


بیشتر بخوانید:

نزدیک ترین هتل ها به فرودگاه بین المللی قشم کدامند؟

هتل های قشم نزدیک بازار و مراکز خرید

هتل های ساحلی قشم


نزدیک ترین هتل ها به دره ستارگان قشم

هتل ساحل طلایی قشم: 11 تا 13 دقیقه
• هتل بوتیک ایرمان قشم: 22 دقیقه
• هتل آرتا قشم: 23 دقیقه
• هتل کیمیا 2 قشم: 24 دقیقه
• هتل کیمیا 3 قشم: 24 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به قلعه پرتغالی ها قشم

• هتل آسمان قشم: 1 دقیقه
• هتل آپارتمان پلاس: 2 دقیقه
• هتل آپارتمان کاوان: 3 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به بازار قدیمی قشم

• هتل آسمان قشم: 2 دقیقه
• هتل آسماری قشم: 3 دقیقه
هتل نخل هنگام قشم: 3 دقیقه
• هتل مروارید قشم: 4 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به سیتی سنتر 1 و 2

هتل آرتا قشم: 1 دقیقه
• هتل بوتیک ایرمان قشم: 2 دقیقه 
• هتل آرام قشم: 4 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به بازار ستاره قشم

• هتل رویال قشم: 2 دقیقه
• هتل مارینا 2 قشم: 2 دقیقه
• هتل آرتا قشم: 2 دقیقه 
• هتل بوتیک ایرمان قشم: 3 دقیقه
هتل آرام قشم: 3 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به مرکز خرید پردیس قشم

• هتل آرام قشم: 1 دقیقه 
• هتل مارینا 2 قشم: 1 دقیقه
هتل بوتیک ایرمان قشم: 2 دقیقه
• هتل رویال قشم: 2 دقیقه
• هتل بهشت قشم: 2 دقیقه

نزدیک ترین هتل ها به جزیره های هرمز و هنگام

داستان رفتن از قشم به هرمز و هنگام کمی با جاذبه های دیگر فرق می کند. دیگر از ماشین خبری نیست و این، شناورهای دریایی هستند که شما را به این جزایر می رسانند. بنابراین اگر می خواهید به هرمز بروید، باید در یک ساعتِ از قبل تعیین شده در اسکله ذاکری حاضر باشید تا از آنجا سوار بر موج های آب به ساحل هرمز برسید. پس شاید بهتر باشد چند تا از نزدیک ترین هتل ها به اسکله شهید ذاکری را بشناسید:

هتل ریحان قشم: 3 دقیقه
• هتل رویال قشم: 4 دقیقه
• هتل بهشت قشم: 5 دقیقه
• هتل نخل هنگام قشم: 6 دقیقه
• هتل الوند 2 قشم: 6 دقیقه 
برای رفتن به جزیره هنگام هم شما باید دو مسیر را طی کرده و از اسکله شهید ذاکری تا اسکله کندالو بروید و از آنجا با قایق خود را به هنگام برسانید. آنهایی که می خواهند شب را در هنگام و هرمز بمانند، باید در فکر اقامتگاه های بومگردی یا چادر زدن باشند. چرا که در این جزایر از هتل خبری نیست.

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

امتیاز ویژه رزروهای آخر ماه
شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد