10 مورد از امکانات اولیه ای که هتل ها باید به شما ارائه دهند

هتل ها روز به روز پیشرفت می کنند و امکانات جدیدی به آنها اضافه می شود. اگر تجربه اقامت در یکی از هتل های لوکس ایران را داشته اید، حتما با امکاناتی مانند رستوران گردان یا باشگاه ورزشی مجهز برخورد کرده اید. نکته ای که باید بدانید این است که صرف نظر از اینکه در یک هتل معمولی اقامت می کنید یا یک هتل پر زرق و برق، امکانات اولیه ای هستند که حق شما هستند. نبود این امکانات یعنی دیگر نمی توانید نام هتل را بر آن اقامتگاه بگذارید. کدام امکانات؟ با جااینجاس همراه شوید تا پاسخ این سئوال را بدانید.

نظافت اتاق هتل حرف اول را می زند

قبل از اینکه به سراغ این موضوع برویم، باید یادآوری کنیم که شما به عنوان یک مسافر در هتل حقوقی دارید. این مقاله را بخوانید تا با حقوق مسافران در هتل آشنا شوید. حالا به اصل مطلب می پردازیم. نظافت اتاق شما یک باید است و جای هیچگونه بحث ندارد. چه در یک هتل پنج ستاره پر اسم و رسم مثل هتل بین المللی قصر مشهد اتاق رزرو کرده باشید و چه در یک هتل معمولی؛ بالاترین استانداردهای نظافتی باید در اتاق شما پیاده شده باشد. منظور از بالاترین استانداردهای نظافتی هم تمیزی فضاهای عمومی، سرویس های بهداشتی، تختخواب ها و لوازم بهداشتی است. هرچند امروزه هتل های اندکی به مسئله بازیافت توجه کرده اند؛ اما این مسئله نباید بهداشت هتل ها را تحت تأثیر قرار دهد.

ایمنی و امنیت هتل حق شما است

خیلی ها دوست دارند هتل هم مثل خانه خودشان باشد. به همین دلیل انتظار همان میزان ایمنی و امنیت را هم دارند. هتل های بسیاری این روزها روی ایجاد امنیت و ایمنی شخصی برای گروه های مختلفی از مهمانان خود مانند زنان، کودکان و سالمندان تمرکز کرده اند. در این میان تکنولوژی نقش مهمی در تأمین ایمنی و امنیت ایفا کرده است. البته نباید انکار کرد که شما هم می توانید به ایمنی و امنیت بیشتر خود کمک کنید. چگونه؟ این مطالب را بخوانید. 13 کاری که هرگز نباید در یک هتل انجام دهید، چطور اقامت امنی در هتل داشته باشیم.

باید به اینترنت دسترسی داشته باشید

همه مهمانان هتل ها چه آنها که برای تفریح سفر کرده اند و چه آنها که برای امور تجاری؛ انتظار دسترسی به اینترنت رایگان را در هتل دارند. البته هتل هایی که برای مقاصد تجاری مناسب هستند، باید اینترنت وای فای سریع تری را در اختیار مهمانان قرار دهند. به هر حال خیلی از مسافران این روزها بدون اینترنت نمی توانند حتی نفس بکشند! اگر در این دسته هستید، نکاتی در مورد استفاده ایمن از وای فای در هتل ها را بخوانید.

تختخواب راحت را فراموش نکنید

آنچه که همه مسافران بعد از یک روز گشت و گذار و خستگی به آن نیاز دارند، جایی برای استراحت است. اما یک تختخواب خوب باید تمیز، راحت و مجهز به تشک مناسب باشد. به علاوه جای تختخواب در اتاق هم مهم است. برخی هتل ها امروزه در انتخاب پتوها و بالش های تخت آپشن های بیشتری در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. خلاصه اینکه تختخواب خوب یکی از چند ویژگی هتل ها که باید قبل از رزرو چک کنید؛ به شمار می رود.

لوله کشی حمام باید به درستی انجام شده باشد 

منظور ما از لوله کشی درست حمام فقط دسترسی به آب گرم نیست. آب گرم اگر با فشار کم و ضعیف از دوش حمام بیرون بیاید، هیچ فایده ای ندارد. پس بدانید که دسترسی به آب تمیز، شیر آب، آب گرم با فشار مناسب در حمام، جریان آب در سینک و توالت و بدون هیچ چکه ای از لوله ها یک نمونه از 10 مورد از امکانات اولیه ای که هتل ها باید به شما ارائه دهند؛ هستند.

کارکنان هتل باید پاسخگوی تلفن ها باشند

شاید برایتان جالب باشد بدانید که هتل ها برای پاسخگویی به تلفن ها هم سیاست خاصی دارند: آنها باید با سه زنگ تلفن، آن را جواب دهند. البته این میزان سرعت در جوابگویی به تلفن همیشه هم اتفاق نمی افتد. حتی گاهی تلفن به فرد دیگری حواله داده می شود که اطلاعات چندانی ندارد. مهم نیست هتلتان چند ستاره باشد یا یک هتل آپارتمان معمولی؛ کارکنان آن باید پاسخگویی درست و مناسبی به نگرانی ها و سئوالات شما داشته باشند. کافیست تا نگاهی به نظرات کاربران در مورد هتل ها بیندازید تا دریابید که این موضوع یکی از دلایل نارضایتی مسافران از هتل ها است.

نورپردازی مناسب اتاق ها یک نیاز اولیه است

شاید باور نکنید، اما نورپردازی یا همان نورگیر بودن اتاق ها مشکل بسیاری از هتل ها است. متأسفانه بیشتر اتاق های هتل ها نورگیر مناسبی ندارند و این موضوع برای خیلی از مسافران آزاردهنده است. نور مناسب در اتاق ها هم اقامت راحتی را برای مهمانان فراهم می کند و هم حس امنیت بیشتری به آنها می دهد.

باید انتظار بوی خوب در هتل داشته باشید

اینکه به محض ورود به ساختمان هتل یا اتاق خود بوی نامطبوع مثل بوی ماندگی یا هر چیز دیگری مشام شما را آزار دهد، تصویر اولیه تان از هتل را شکل می دهد. بیشتر مهمانان نسبت به بوی تازگی یا حتی کهنگی فرش ها یا حمام حساس هستند. این موضوع می تواند دیدگاه شما در مورد نظافت اتاقتان را تحت الشعاع قرار دهد.

در مورد غذای خوب مصالحه نکنید

همانطور که می دانید تنوع منوی غذا و نوشیدنی ها به درجه هتل شما بستگی دارد. با این حال برخی چیزها مثل صبحانه گرم جزو ابتدایی ترین امکانات پذیرایی به شمار می روند. حتی هتل های ارزانقیمت هم این امکان را دارند که دسترسی به یک وعده صبحانه خوب را برای مهمانان خود فراهم کنند.

 چک این و چک اوت باید به راحتی انجام شود

چه بخواهید به شیوه سنتی پروسه چک این و چک اوت را انجام دهید و چه به شیوه آنلاین، این پروسه ها باید به سرعت و راحتی انجام شوند. فرض کنید کار رزرو هتل کیش یا رزرو هتل مشهد را آن هم به صورت اینترنتی و آسان در سایت جااینجاس انجام داده اید؛ اما به محض ورود و پذیرش، دچار سردرگمی می شوید. این امر یک نقص بزرگ برای هتل به شمار می رود.

امکاناتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، به هیچ وجه قابل مصالحه نیستند. بدون شک هتلی که بوی ماندگی اتاق ها؛ تختخواب های زوار دررفته یا کثیفی سرویس بهداشتی آنها در نگاه اول توجه شما را به خود جلب کنند، هتل نیست. پس در هنگام رزرو هتل خوب به امکانات هتل ها، تصاویر آنها و البته نظرات کاربران دقت کنید تا پشیمان نشوید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد