پیمودن فرسنگ ها راه برای دیدن جاذبه های گردشگری در یک کشور دیگر تجربه مهیجی است. البته شاید این هیجان برای برخی آمیخته با اضطراب هم باشد. به ویژه اگر قرار باشد چند روزی در مقصد بمانیم و کار رزرو هتل را هم خودمان انجام دهیم. اما دانستن باید و نبایدهای لازم و مواردی که حاصل تجربه مسافران حرفه ای هستند، مثل آب روی آتش می ماند و استرس مان را فرو می نشاند. با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع، جااینجاس مقاله فعلی را به آنهایی اختصاص داده که می خواهند برای اولین بار رزرو هتل خارجی را تجربه کنند.

موقعیت مکانی هتل را خوب بررسی کنید

وقتی قرار است چند روزی در یک کشور دیگر بمانید، موقعیت مکانی اقامتگاه در درجه نخست اهمیت قرار می گیرد. در ارتباط با لوکیشن هتل بهتر است دقت کنید که:

به بهای رزرو هتل خارجی ارزان مجبور به اقامت در منطقه بدی از شهر که امنیت چندانی ندارد، نشوید. حتی اگر می خواهید در یک نقطه نسبتا ارزان بمانید، از امنیت هتل مطمئن شوید. بهتر است هتلتان به دوربین های امنیتی، صندوق امانات، کلید کارتی و امکانات امنیتی از این دست مجهز باشد.

نکته دیگر این است که مکان هتل مورد نظر از جاذبه های شهر چندان فاصله نداشته باشد. قبل از هر چیز مسافت هتل تا جاذبه های گردشگری  را که برای دیدن آنها برنامه ریزی کرده اید، بسنجید. برای مثال انتخاب یک هتل در حوالی میدان تکسیم و خیابان استقلال ایده آل ترین انتخاب برای آنهایی است که به رزرو هتل استانبول اقدام کرده اند.


برای تکمیل اطلاعات خود این مقاله را هم بخوانید: چگونه برای سفارت هتل رزرو کنیم؟


امکانات هتل را به دقت چک کنید

امکانات هتل صرف نظر از اینکه قصد اقامت در هتل های خارجی را داشته باشید یا هتل های داخلی؛ اهمیت زیادی دارد. بهتر است اینطور بگوییم که "تا می توانید برای بررسی امکانات وقت بگذارید". اما در این میان هم نکته مهم این است که بیشتر توجه خود را روی امکانات زیر معطوف کنید:
• تختخواب
• آسانسور
• لوازم بهداشتی حمام
• اینترنت وای فای
• سرویس بهداشتی
• ترانسفر فرودگاهی
• صبحانه رایگان
• اندازه اتاق

برای مثال تختخواب های موجود در هتل ها با نام ها و اندازه های متفاوتی تعریف شده اند. بهتر است با انواع آنها آشنا باشید و هنگام انتخاب اتاق هم به این موضوع دقت کنید. در مطلب آشنایی با انواع اتاق ها و اصطلاحات مربوط به هتل در مورد اشکال مختلف تخت های هتل بیشتر می خوانید.

امن ترین طبقه هتل را انتخاب کنید

شاید جالب باشد بدانید که انتخاب اتاق های طبقه همکف چندان کار عاقلانه ای نیست؛ مگر اینکه شما مشکلات حرکتی دارید و هتل هم فاقد آسانسور است. به هر حال این اتاق ها گزینه های ایده آل تری برای سارقین احتمالی هستند. ضمن اینکه در صورت بروز آتش یا حتی یک حادثه طبیعی نیز بیشتر از اتاق ها دیگر در معرض خطر قرار می گیرند. اگر هم با خانواده سفر می کنید و فرزندانتان در کنار شما هستند، مطمئن شوید که در صورت وجود پنجره یا بالکن، موارد ایمنی در آنها خوب رعایت شده باشد.

سراغ اقامتگاهی با پذیرش 24 ساعته بروید

شاید این سئوال برایتان پیش بیاید که پذیرش 24 ساعته هتل به چه کار من می آید؟ خوب؛ به هر حال شما در یک کشور غریبه هستید. اگر احساس کنید که کسی در اطراف هتل رفتار مشکوکی انجام می دهد، می توانید در هر ساعتی از شبانه روز از پذیرش کمک بگیرید. حتی اگر نگرانی شما از این هم بیشتر است، می توانید پذیرش هتل را در جریان برنامه سفر خود قرار دهید؛ اینکه چه ساعتی از اقامتگاه تان خارج می شوید و چه ساعتی قرار است برگردید. ممکن است گذاشتن یادداشت برای پذیرش در صورت بروز یک اتفاق غیرمترقبه هم بتواند به کمک شما بیاید.

نظرات کاربران هم مفید هستند

به نظر می رسد این روزها طراحی یک سایت و گذاشتن چند عکس لوکس از هتل روی آن کار سختی نباشد. حتما می دانید که هتل ها برای گرفتن این عکس های وسوسه کننده از عکاس های خوب با دوربین های حرفه ای استفاده می کنند. پس شاید بهتر باشد چندان روی این تصاویر حساب باز نکنید. بهتر است اگر وارد سایت هتل شده اید، بخش نظرات کاربران را نگاهی بیندازید. کامنت های مثبت و منفی را بخوانید و سپس تصمیم بگیرید. یک راه آسان برای اطمینان از کیفیت هتل‌ها در ارائه خدمات این است که در وب‌سایت‌هایی مثل booking.com یا tripadvisor نظرات کاربران را مطالعه کنید.

رزرو خود را در نهایت امنیت انجام دهید

نیازی نیست نگران باشید؛ رزرو اقامتگاه در یک کشور دیگر لزوما به معنای خطر و ریسک بیشتر نیست. اما خوب در این راستا توصیه ما این است که رزرو خود را به صورت آنلاین و از سایت های معتبر انجام دهید. در این صورت امنیت کار شما بیشتر خواهد بود.

کلام پایانی

این شش نکته کاربردی را با شما در میان گذاشتیم. شاید بد نباشد چک لیستی تهیه کنید  و موقع رزرو هتل به آن رجوع کنید. هر چند موارد بسیاری هستند که خود شما ممکن است به تجربه آنها را دریافته باشید؛ مثلا اینکه تسلط نسبی به زبان انگلیسی می تواند مشکل گشا باشد یا نکاتی از این دست. به هر روی اگر تا به حال چنین تجربه ای داشته اید، در میان گذاشتن آن می تواند به مسافران دیگر هم کمک کند.

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد