وقتی هتلی را برای اقامت انتخاب می کنم، بدون شک انتظارمان از آن در حدِ یک مسافرخانه بین راهی نیست. به ویژه اگر ستاره هتلی که رزرو کرده ایم، از 3 بیشتر باشد. حداقل توقع ما یک تختخواب راحت است؛ تختخوابی که بتوان روی آن حداقل چند ساعتی را استراحت کرد. به علاوه تختخواب راحت از جمله امکانات مورد علاقه مسافران در هتل ها است. به عنوان یکی از مهم ترین امکانات هتل، پیشنهاد می کنیم این مطلب جااینجاس را بخوانید. داشتن اطلاعات بیشتر ضرری ندارد!

5 ترفند آماده کردن تختخواب هتل برای یک خواب راحت

معمولا هتل های پنج ستاره و لوکس تختخواب های راحتی دارند که خوابیدن روی آنها آرزوی مسافران است. اما همه توان مالی رزرو اتاق در یک هتل پنج ستاره را ندارند. گاهی هم پیدا کردن این نوع هتل در مقصد سفر کار راحتی نیست. با این حال حتی در هتل های معمولی هم می توان تختخواب اتاق را برای یک خواب دلچسب مهیا کرد. چگونه؟ در زیر به این شیوه ها اشاره می کنیم:

تعمیر موقتی یک تشک کهنه

اغلب هتل های ارزان از تشک های چندان باکیفیت استفاده نمی کنند یا به ندرت آنها را عوض می کنند. از این رو تختخواب مستعمل و کهنه احتمالا یک مشکل رایج در این نوع هتل ها است. تنها راه حل موقتی برای این مشکل این است که چند عدد پتو و بالش اضافی را زیر تشک قرار داده و آنها را طوری تنظیم کنید که با خوابیدن روی آن احساس راحتی بیشتر کنید. تأکید می کنیم که این راه حل، موقتی است و نباید انتظار معجزه داشته باشید!

نرم کردن یک تشک سفت

گاهی اوقات خوابیدن روی تخت خواب یک هتل این حس را به شما می دهد که روی یک سطح سیمانی سخت دراز کشیده اید. مگر اینکه به دلیل مشکلات ستون فقرات به خوابیدن روی این نوع تشک ها عادت داشته باشید. در غیر اینصورت یک تشک سفت هرگز خواب راحت برای شما به دنبال نخواهد داشت. راه حل چیست؟ یک یا دو روتختی را روی تشک قرار دهید تا تشک نرم تر شود. اگر مدام در سفر هستید و همیشه پتوی مسافرتی همراه دارید، می توانید از آنها استفاده کنید.

استفاده از بالش ها

اگر تخت خواب شما چندان راحت نیست و نمی توانید نشانی از مستعمل بودن هم در آن بیابید، یک راه دیگر را به شما پیشنهاد می کنیم: یک بالش را زیر پاهایتان و بالش دیگری را زیر کمرتان بگذارید تا احساس راحتی بیشتری کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید استفاده از دو بالش زیر سرتان است. اگرچه توصیه می شود که گردن در ارتفاع زیادی از سطح قرار نداشته باشد.

استفاده از ملحفه های شخصی

اگر سابقه حساسیت به پارچه های نخی یا دیگر انواع پارچه را دارید، حتما با خود ملحفه بیاورید. به علاوه خوابیدن روی ملحفه های شخصی بدون شک راحت تر از خوابیدن روی ملحفه های هتل است. اگر با خود روتختی هم دارید، بسته بندی ملحفه ها در طول سفر چندان ضروری به نظر نمی رسد.

تعویض اتاق هتل

اگر هیچکدام از راه حل های بالا موفقیت آمیز نبودند، چاره ای جز عوض کردن اتاق خود ندارید. البته این راه حل نهایی است. به هرحال شما برای اقامت خود پول پرداخت کرده اید و اگر تختخوابتان بیش از حد مناسب باشد، هتل وظیفه تعویض اتاق را بر عهده دارد. اگر اتاق دیگری در هتل نبود، بهتر است در اسرع وقت آن را ترک کرده و به اتاق دیگری بروید.

چرا برخی هتل ها تختخواب های راحتی دارند؟

همیشه هم اوضاع آنطور که در بالا شرح دادیم، نیست. هتل های زیادی هستند که نقطه قوت آنها تختخواب های راحت آنهاست؛ آنقدر راحت که خوابیدن روی آنها را به خوابیدن روی تخت خواب خودتان ترجیح می دهید. سئوال این است که دلیل راحتی تختخواب برخی هتل ها چیست؟

در راحتی یک تختخواب، تشک حرف اول را می زند

تصور کنید که مدیر یک هتل هستید و می خواهید یک اتاق عالی را برای مهمانان خود مهیا کنید. برای رسیدن به این هدف، مهم ترین چیزی که روی آن سرمایه گذاری خواهید کرد، چیست؟ بدون شک مهم ترین انتظاری که مهمانان در هنگام رزرو هتل در ذهن خود دارند، یک خواب راحت است. آنچه که در درجه اول باعث راحتی یک تختخواب می شود، تشک آن است. پس تعجبی ندارد که بگوییم هتل ها پول زیادی را صرف خرید تشک می کنند. البته منظور این نیست که قرار است روی یک تشک تمام فوم بخوابید. هتل ها به طور معمول از تشک های هیبرید یا ترکیبی از مموری فوم و لاتکس استفاده می کنند.
*تشک های مموری فوم(memory foam) یا الاستیک قابلیت تغییر فرم به شکل بدن فرد را داشته و برای افراد دچار مشکلات مفاصل و کمردرد مناسب هستند.
*تشک های هیبرید دو یا چند سیستم نگهدارنده متفاوت(فنر و مموری فوم) را با هم ترکیب می کنند.

ملحفه های تختخواب مهم هستند

بهترین هتل ها از ملحفه های ارزان و بی کیفیت که بعد از چند بار شستشو پاره می شوند، استفاده نمی کنند. ملحفه های این هتل ها معمولا از جنس نخ و نخ پنبه هستند.

روتختی های تختخواب را نمی توان نادیده گرفت

شاید متوجه این نکته شده باشید که در هتل حتی روتختی ها هم لوکس به نظر می رسند. دلیل این است که هتل ها اغلب از روتختی های پُر استفاده می کنند که فوق العاده راحت هستند. به عبارت دیگر هتل ها به سراغ روتختی هایی می روند که در مقایسه با روتختی های مورد استفاده در خانه، بلندتر و پهن تر هستند.

چینش تختخواب یک عامل مهم دیگر است

اگر فکر می کنید که چینش و شکل دادن به یک تخت خواب کار سختی نیست، سخت در اشتباه هستید. در حقیقت نحوه تا کردن ملحفه ها در هتل همیشه به گونه ای است که تمیز و مرتب به نظر برسند. هتل ها حتی از ملحفه های کشی استفاده نمی کنند، بلکه تنها ملحفه هایی هستند که به صورت درستی زیر تشک جاگرفته اند.

همانطور که در مقاله چگونه تختخواب هتل را برای یک خواب راحت آماده کنیم؟ دیدید برای اینکه تختخواب راحتی در هتل نصیب شما شود، هیچ تضمینی وجود دارد. هیچ هتلی در مورد نوع تشک یا حتی ملحفه های خود اطلاعاتی نمی دهد. با این حال توصیه ما به شما این است که اگر قصد رزرو هر هتلی را اعم از رزرو هتل مشهد یا رزرو هتل کیش در سایت جااینجاس دارید، به نظرات کاربران توجه کنید. به هرحال هتل هایی که تختخواب های آنها بیش از حد کهنه و نامناسب باشند، صدای مسافران را درمی آورند. در این خصوص استفاده از تجربه آنهایی که اقامت در هتل مورد نظر را تجربه کرده اند، بهترین راه حل است.
منابع:
Thesleepjudge.com
Leisuregrouptravel.com

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد