تاریخچه اولین پایتخت ایران، از هگمتانه تا همدان

همدان یکی از شهرهای کهن کشورمان است که در 38 درجه و 31 دقیقه طول و 34 درجه و 48 دقیقه عرض جغرافیایی در دامنه کوه الوند قرار دارد. این شهر با قدمتی چند هزار ساله از آثار تاریخی بی نظیری برخوردار است و به همین دلیل در میان گردشگران جایگاه ویژه ای دارد.

تاریخچه شهر همدان

نام همدان در دوران مادها هگمتانه بود و دیااکو بنیانگذار سلسله ماد، این شهر را به عنوان پایتخت حکومت خود انتخاب کرد. به علاوه هگمتانه مدت ها به عنوان پایتخت تابستانی پادشاهان ماد، هخامنشی و اشکانی استفاده می شد.

آثاری که در حفاری های همدان به دست آمده است، نشان می دهد که این شهر در طول حیات خود سه بار مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته است؛ بار اول توسط اسکندر، دفعه دوم به وسیله اعراب و نوبت سوم به دست مغول‌ها ویران گردید.

آثار تاریخی شهر همدان

وقتی شهری به اندازه همدان قدمت داشته باشد، قطعا آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده است که هر کدام مربوط به برگی از تاریخ کشورمان می شود. به همین دلیل در سفر به همدان نباید فرصت دیدن آثار تاریخی بی نظیر این شهر را از دست بدهید.

رزرو هتل در همدان

از مهمترین آثار تاریخی شهر همدان می توان اشاره کرد به شیر سنگی، گنجنامه، مقبره استر و مردخای، گنبد علویان، آرامگاه ابو علی سینا، آرامگاه بابا طاهر عریان، برج قربان، غار علیصدر، تپه هگمتانه (اکباتان)، آرامگاه حیقوق نبی، گنبد علویان، مسجد جامع، موزه تاریخ طبیعی، بازار سنتی همدان، حمام تاریخی قلعه، آرامگاه عارف قزوینی، مطبخ خسرو پرویز (آتشکده بهرام گور)، امامزاده یحیی و خرابه های اسد آباد.

اقامتگاه ها و هتل های شهر همدان

همدان هتل پنج ستاره ندارد، اما هتل های چهار ستاره این شهر نظیر بابا طاهر، پارسیان بوعلی، پارسیان آزادی، هتل بین المللی امیران و ... از کیفیت بالایی در امر میزبانی از مسافران برخوردار هستند.

می توانید لیستی از تمام هتل های شهر همدان همراه با قیمت، امکانات، تصاویر و سایر اطلاعات را از طریق صفحه هتل های همدان مشاهده فرمایید. همچنین اگر از طریق وب سایت جااینجاس اقدام به رزرو هتل کنید، از تخفیفات ارائه شده در این سامانه نیز بهره مند می شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی 24 ساعته جااینجاس تماس بگیرید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد