تاریخچه اولین پایتخت ایران، از هگمتانه تا همدان

همدان یکی از شهرهای کهن کشورمان است که در 38 درجه و 31 دقیقه طول و 34 درجه و 48 دقیقه عرض جغرافیایی در دامنه کوه الوند قرار دارد. این شهر با قدمتی چند هزار ساله از آثار تاریخی بی نظیری برخوردار است و به همین دلیل در میان گردشگران جایگاه ویژه ای دارد.

تاریخچه شهر همدان

نام همدان در دوران مادها هگمتانه بود و دیااکو بنیانگذار سلسله ماد، این شهر را به عنوان پایتخت حکومت خود انتخاب کرد. به علاوه هگمتانه مدت ها به عنوان پایتخت تابستانی پادشاهان ماد، هخامنشی و اشکانی استفاده می شد.

آثاری که در حفاری های همدان به دست آمده است، نشان می دهد که این شهر در طول حیات خود سه بار مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته است؛ بار اول توسط اسکندر، دفعه دوم به وسیله اعراب و نوبت سوم به دست مغول‌ها ویران گردید.

آثار تاریخی شهر همدان

وقتی شهری به اندازه همدان قدمت داشته باشد، قطعا آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده است که هر کدام مربوط به برگی از تاریخ کشورمان می شود. به همین دلیل در سفر به همدان نباید فرصت دیدن آثار تاریخی بی نظیر این شهر را از دست بدهید.

رزرو هتل در همدان

از مهمترین آثار تاریخی شهر همدان می توان اشاره کرد به شیر سنگی، گنجنامه، مقبره استر و مردخای، گنبد علویان، آرامگاه ابو علی سینا، آرامگاه بابا طاهر عریان، برج قربان، غار علیصدر، تپه هگمتانه (اکباتان)، آرامگاه حیقوق نبی، گنبد علویان، مسجد جامع، موزه تاریخ طبیعی، بازار سنتی همدان، حمام تاریخی قلعه، آرامگاه عارف قزوینی، مطبخ خسرو پرویز (آتشکده بهرام گور)، امامزاده یحیی و خرابه های اسد آباد.

اقامتگاه ها و هتل های شهر همدان

همدان هتل پنج ستاره ندارد، اما هتل های چهار ستاره این شهر نظیر بابا طاهر، پارسیان بوعلی، پارسیان آزادی، هتل بین المللی امیران و ... از کیفیت بالایی در امر میزبانی از مسافران برخوردار هستند.

می توانید لیستی از تمام هتل های شهر همدان همراه با قیمت، امکانات، تصاویر و سایر اطلاعات را از طریق صفحه هتل های همدان مشاهده فرمایید. همچنین اگر از طریق وب سایت جااینجاس اقدام به رزرو هتل کنید، از تخفیفات ارائه شده در این سامانه نیز بهره مند می شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی 24 ساعته جااینجاس تماس بگیرید.

 

رزرو آنلاین هتل این روزها دیگر کار دشواری نیست. هم اکنون برنامه ریزی سفر به طور کامل در دستان شماست و در سایت جااینجاس می توانید بین تمام هتلهای ایران جستجو کنید، موقعیت مکانی آنها را مشاهده کنید، تصاویر اتاق ها و امکانات هتل را ببینید، و از بین صدها هتل، مناسب ترین هتل را رزرو کنید. تیم جااینجاس با ۱۰ سال تجربه در صنعت خدمات رزرو هتل، طیف کامل و وسیعی از هتلها را در اختیار شما قرار داده و با ارائه تخفیف ها و خدمات پشتیبانی بهترین گزینه را برای رزرو هتل های مشهد،رزرو هتل های کیش، رزرو هتل های قشم و رزرو هتل در صدها شهر دیگر را فراهم آورده است. در جااینجاس می توانید هتل مورد نظر خود را از روش های مختلف جستجو که در سایت وجود دارد، بیابید. اگر نام هتل را می دانید آنرا در باکس جستجو وارد کنید، مانند هتل شایگان کیش، و به صورت مستقیم به صفحه ی هتل بروید و با مطالعه توضیحات کامل و دقیق در مورد این هتل و مشاهده موقعیت مکانی آن نسبت به مراکز تفریحی، تجاری، درمانی و …. و همچنین مشاهده عکس های با کیفیت از این هتل و در نهایت مشاهده قیمت هر اتاق و تخفیف های ویژه ی که برای کاربران سایت در نظر گرفته شده است، تصمیم به رزرو هتل را نهایی کنید. همچنین شما می توانید هتل مورد نظر خود را از لیست هتل های یک شهر انتحاب کنید. به عنوان مثال با جستجو کردن نام شهر یزد لیست هتل های یزد را مشاهده خواهید کرد. در لیست هتل های شهر می توانید جستجوی خود را هدفمند تر کنید. با امکان جستجو بر اساس نوع هتل، به عنوان مثال هتل سنتی در یزد، به لیستی از هتل های سنتی در یزد دست پیدا کنید که به دقت و با مطالعه توسط کارشناسان ما تعیین شده است. و یا با امکان جستجو بر اساس نقشه قادر خواهید بود که لیستی از هتل های نزدیک یک آدرس شامل میدان اصلی یک شهر و یا یک خیابان و یا مراکز درمانی و تفریحی و … را بروی نقشه مشاهده کنید. به عنوان مثال هتل های نزدیک میدان ولی عصر تهران. شعار ما در جااینجاس رزرو آنلاین هتل، ساده و مطمئن است که هر روز به ارتقاء کیفی کار خود در رسیدن به اهداف این شعار کوشا هستیم.

عضویت در خبرنامه

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد