امکانات و خدمات هتل ها روز به روز بیشتر می شود؛ از طراحی شیک اتاق ها و سوئیت ها گرفته تا ارائه انواع تسهیلات حمل و نقل. اینکه شما از همان لحظه ورود که از هواپیما یا قطار پیاده می شوید تا تمام طول اقامت و لحظه خروج از هتل نگرانی بابت رفت و آمد خود نداشته باشید؛ سفر را به کامتان شیرین خواهد کرد. برای رسیدن به این آسودگی خیال است که هتل ها سرویس شاتل در اختیار مهمانان خود قرار داده اند. اما سرویس شاتل چیست و چگونه قرار است راحتی شما را تضمین کند؟ جااینجاس پاسخ این سئوالات را با شما به اشتراک می گذارد.

همه چیز در مورد سرویس شاتل هتل 

شاتل به طور کلی در صنعت گردشگری و هتلداری به ارائه خدمات رایگان حمل و نقل گفته می شود. اما شاتل هتل به طور خاص نوعی از سرویس رفت و آمد است که هر چند ساعت مهمانان هتل را به محلی از قبل اعلام شده جابجا می کند. این محل می تواند یک جاذبه تاریخی، تفریحی یا تجاری مثل مرکز خرید باشد. در مورد سرویس شاتل هتل باید گفت که:
• زمان حرکت و نیز زمان بازگشت شاتل، از قبل مشخص شده است. در این زمینه می توانید از واحد کانسیرج هتل اطلاعات کسب کنید،
• شاتل هتل از همان مسیری که رفته، باز می گردد،
• انتظار توقف در مسیر یا ایستگاه خاصی را نمی توانید از راننده داشته باشید،
• ماشین هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا ون هایی با فضای باز، درب های کشویی، پنجره های بزرگ و محلی برای قرار دادن وسایل مسافران هستند،
• در طول مسیر تلاش می شود تا مقصد به مسافران معرفی شود. این کار از طریق نمایش یک سی دی در مورد محلی که عازم آن هستند، صورت می گیرد،
• یکی از اقسام سرویس شاتل هتل، شاتل فرودگاهی است که در ساعت های به خصوصی مسافران را به فرودگاه برده یا بالعکس از فرودگاه به هتل می آورد.

شاتل فرودگاهی یکی از خدمات شاتل هتل ها

یکی از خدمات شاتل هتل ها که در هتل های ایران نیز در اختیار مسافران قرار می گیرد، شاتل فرودگاهی است. به این معنا که در ساعات معینی ماشین هایی جهت بردن مسافران به هتل در فرودگاه یا بالعکس در نظر گرفته شده اند. شاتل فرودگاهی خود به دو نوع تقسیم می شود که شاتل اشتراکی و شاتل چندگانه نام دارند. شاتل اشتراکی در حقیقت شاتل اختصاصی است؛ به این صورت که از قبل و بر اساس زمان پرواز شما رزرو شده است، به محض پیاده شدن از هواپیما چمدانتان را تحویل گرفته و شما را مستقیما سوار می کند. همین پروسه در مورد مسیر بازگشت هم اتفاق می افتد.

نوع دیگر شاتل فرودگاهی شاتل چندگانه است که در تورهای مسافرتی دیده می شود. در این نوع، مسافرینی که قرار است در هتل های مختلف ساکن شوند، سوار می شوند. در نتیجه توقف های بین راهی زیاد بوده و شاید شما نفر آخر باشید. این نکته را هم باید اضافه کرد که هزینه شاتل فرودگاهی چندگانه در مقایسه با شاتل فرودگاهی اشتراکی ارزان تر است. ضمن اینکه اگر با تور مسافرتی سفر می کنید، باید در فرودگاه منتظر تورلیدر یا راهنمای خود باشید تا به استقبال شما بیاید.

چرا مسافران از شاتل فرودگاهی استفاده می کنند؟

• بسیاری از مهمانان هتل ها بعد از یک پرواز طولانی به دنبال سریع ترین، راحت ترین و آسان ترین راه برای رسیدن به هتل خود هستند،
• کرایه اتوموبیل زمان و پول می طلبد. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در یک شهر غریب هم می تواند برای مسافران و مهمانان هتل گیج کننده باشد،
• بسیاری از هتل ها دریافته اند که ارائه سرویس شاتل هتل به و از فرودگاه روش بسیار خوبی برای خوشامدگویی به مسافران به محض پیاده شدن از هواپیما است.

کدام هتل های ایران سرویس شاتل ارائه می دهند؟ 

در ایران تعداد هتل هایی که سرویس شاتل به مسافران عرضه می کنند، کم نیست؛ از هتل های مشهد و اصفهان تا هتل های کیش و تهران. اگر این خدمات برایتان اهمیت زیادی دارد، در هنگام رزرو هتل حواس خود را جمع کنید تا از وجود آن مطمئن شوید. در اینجا نام تعدادی از هتل های داخلی که سرویس شاتل را در خدمات خود گنجانده اند، با شما در میان می گذاریم.
هتل بین المللی قصر مشهد: ترانسفر فرودگاهی
هتل الماس 2 مشهد: ترانسفر فرودگاهی و ترانسفر راه آهن، 
هتل مجلل درویشی مشهد: ترانسفر رایگان از فرودگاه به هتل و با مینی بوس های عمومی،
هتل بین المللی قصر طلایی مشهد: ترانسفر رایگان رفت به حرم امام رضا،
هتل پارسیس مشهد: سرویس استقبال و بدرقه فرودگاهی و سرویس اختصاصی به حرم،
هتل هما 1 مشهد: ترانسفر فرودگاهی و سرویس رفت به حرم،
هتل هما 2 مشهد: سرویس حمل و نقل رایگان به حرم امام رضا،
هتل کوثرناب مشهد: ترانسفر استقبال مهمان از فرودگاه به هتل،
هتل تارا مشهد: ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی،
هتل پارمیس کیش: ترانسفر رایگان فرودگاهی،
• هتل های فرودگاهی ایبیس و نووتل: هر بیست دقیقه ترانسفر رایگان به فرودگاه امام خمینی و بالعکس،
هتل داریوش کیش: خدمات ترانسفر جهت رفت و برگشت به فرودگاه و هتل،
هتل فلامینگو کیش: ترانسفر فرودگاهی،
هتل سفیر اصفهان: ترانسفر فرودگاهی،
هتل پارسیان استقلال تهران: استفاده از خودروهای مدرن، قابلیت رزرو تلفنی ترانسفر فرودگاهی، ارائه خدمات VIP و CIP از بدو ورود تا لحظه خروج،
هتل بزرگ تهران: ترانسفر رایگان فرودگاهی.

در مطلب سرویس شاتل هتل چیست، دیدیم که بیشتر هتل ها از شاتل یا ترانسفر فرودگاهی برخوردار هستند و تعداد اندکی به ارائه این سرویس به مقصد یک جاذبه گردشگری خاص می پردازند. با این حال شاتل فرودگاهی برای خیلی از مهمانان به ویژه مهمانان تجاری و مهمانان خارجی اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل معمولا ترانسفر فرودگاهی هتل ها رایگان است، مگر آنکه از خودروهای لوکسی استفاده شود.

اگر شما نیز می خواهید از این خدمات رفاهی هتل ها بهره مند شوید، در هنگام رزرو هتل در جااینجاس خوب به معرفی هتل ها توجه کنید. به طور مثال اگر قصد رزرو هتل مشهد را دارید و فاصله هتل تا حرم زیاد است، بهتر است سرویس رفت و برگشت به حرم را در اولویت قرار دهید. یا اگر به رزرو هتل کیش می پردازید و هواپیمای شما قرار است درست در اوج گرما به زمین بنشیند؛ وجود ترانسفر فرودگاهی سبب آسودگی خاطر شما خواهد شد.

منابع: 
hoteldari.com
Hotelogix.com

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد