در این مقاله با موارد زیر آشنا می‌شوید

کرمان مرکز استان کرمان است که در 57 درجه و 5 دقیقه طول و 30 درجه و 17 دقیقه عرض جغرافیایی دارد. این شهر از شمال با یزد، از شرق، با دشت کویر، از غرب با رفسنجان و از جنوب با بم همسایه است. پژوهشگران کرمان یکی از شهرهای قدیمی فلات ایران می دانند و کشف آثار تاریخی کهن در این منطقه بر قدمت زندگی در آن صحه می گذارد. برخی از کارشناسان معتقدند بهرام پنجم از سلسله ساسانیان، این شهر را بنا نهاده است. تیم جااینجاس با ارائه تمامی مجوزهای رسمی این افتخار را دارد تا به شما تضمین دهد در تمامی مراحل از قبل تا بعد از رزرو هتل کرمان در کنار شما است و همه خدمات مورد انتظار از بهترین سایت رزرو هتل را در اختیار شما قرار می‌دهد.

تاریخچه شهر کرمان

شهر کرمان حوادث بسیاری از قحطی و خشکسالی تا حمله بیگانگان را در تاریخ حیات خود دارد. مورخان بوتیا، کرمانیا، کارمانا و گواشیر را از دیگر نام های شهر کرمان در طول تاریخ می دانند.

طی سال های 21 الی 24 هجری قمری این شهر بارها مورد هجوم اعراب قرار گرفت و علیرغم مقاومت های بسیار مردم، سرانجام کرمان سقوط کرد. اما مجددا در دوره صفاریان آرامش به این شهر بازگشت، برای کرمان دوره های سامانیان، دیلمیان و آل بویه نیز آرام سپری شدت، ولی در عصر غزنویان بار دیگر آسایش از آن رخت بست.

رزرو هتل در کرمان

در عصر صفوی گنجعلی خان از سوی حکومت وقت، حاکمیت کرمان را به دست گرفت و در راه عمران و آبادانی آن تلاش های بسیاری کرد. اما این آرامش برای مردم این شهر دوام چندانی نداشت و افغان ها مردم این شهر را به خاک و خون کشیدند، حتی پس از آن نیز کرمانی ها با مشکل دیگر مواجه شدند، زمانی که نادر شاه افشار در اثر به قتل رساندن پسر خود دچار جنون شده بود، دستور گردن زدن مردم این شهر را صادر کرد و یکی از تلخ ترین حوادث تاریخ شهر کرمان رقم خورد. کریم خان زند در زمان سلطنت خود نتوانست این شهر را به قلمرو خود اضافه کند، اما مردم کرمان تاوان سنگینی را برای حمایت از پسر او یعنی لطفعلی خان زند، پرداخت کردند. آقا محمد خان قاجار پس از به قدرت رسیدن دستور داد، چشمان عده‌ی کثیری از مردم کرمان را دربیاورند.

 


بیشتر بخوانید: لیست بهترین مراکز خرید کرمان

 

جاذبه های گردشگری شهر کرمان

کرمان جاذبه های تاریخی بی نظیری دارد که بارها و بارها ارزش دیدن را دارند. از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان اشاره کرد به قلعه دختر، گنبد جبلیه، مسجد جامع مظفری، قلعه اردشیر، بازار ابراهیم خان، حمام ابراهیم خان، حمام ابراهیم خان، مجموعه گنجعلی خان، ارگ تاریخی بم، ارگ راین، یخدان مویدی، پارک جنگلی پردیسان قائم، باغ شازده ماهان، باغ فتح آباد، موزه هنرهای معاصر صنعتی، کتابخانه ملی کرمان، آبشارهای سیمک و گندم بریان.

 

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد