کرمان، شهری با تاریخی پر فراز و نشیب

کرمان مرکز استان کرمان است که در 57 درجه و 5 دقیقه طول و 30 درجه و 17 دقیقه عرض جغرافیایی دارد. این شهر از شمال با یزد، از شرق، با دشت کویر، از غرب با رفسنجان و از جنوب با بم همسایه است. پژوهشگران کرمان یکی از شهرهای قدیمی فلات ایران می دانند و کشف آثار تاریخی کهن در این منطقه بر قدمت زندگی در آن صحه می گذارد. برخی از کارشناسان معتقدند بهرام پنجم از سلسله ساسانیان، این شهر را بنا نهاده است.

تاریخچه شهر کرمان

شهر کرمان حوادث بسیاری از قحطی و خشکسالی تا حمله بیگانگان را در تاریخ حیات خود دارد. مورخان بوتیا، کرمانیا، کارمانا و گواشیر را از دیگر نام های شهر کرمان در طول تاریخ می دانند.

طی سال های 21 الی 24 هجری قمری این شهر بارها مورد هجوم اعراب قرار گرفت و علیرغم مقاومت های بسیار مردم، سرانجام کرمان سقوط کرد. اما مجددا در دوره صفاریان آرامش به این شهر بازگشت، برای کرمان دوره های سامانیان، دیلمیان و آل بویه نیز آرام سپری شدت، ولی در عصر غزنویان بار دیگر آسایش از آن رخت بست.

رزرو هتل در کرمان

در عصر صفوی گنجعلی خان از سوی حکومت وقت، حاکمیت کرمان را به دست گرفت و در راه عمران و آبادانی آن تلاش های بسیاری کرد. اما این آرامش برای مردم این شهر دوام چندانی نداشت و افغان ها مردم این شهر را به خاک و خون کشیدند، حتی پس از آن نیز کرمانی ها با مشکل دیگر مواجه شدند، زمانی که نادر شاه افشار در اثر به قتل رساندن پسر خود دچار جنون شده بود، دستور گردن زدن مردم این شهر را صادر کرد و یکی از تلخ ترین حوادث تاریخ شهر کرمان رقم خورد. کریم خان زند در زمان سلطنت خود نتوانست این شهر را به قلمرو خود اضافه کند، اما مردم کرمان تاوان سنگینی را برای حمایت از پسر او یعنی لطفعلی خان زند، پرداخت کردند. آقا محمد خان قاجار پس از به قدرت رسیدن دستور داد، چشمان عده‌ی کثیری از مردم کرمان را دربیاورند.

جاذبه های گردشگری شهر کرمان

کرمان جاذبه های تاریخی بی نظیری دارد که بارها و بارها ارزش دیدن را دارند. از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان اشاره کرد به قلعه دختر، گنبد جبلیه، مسجد جامع مظفری، قلعه اردشیر، بازار ابراهیم خان، حمام ابراهیم خان، حمام ابراهیم خان، مجموعه گنجعلی خان، ارگ تاریخی بم، ارگ راین، یخدان مویدی، پارک جنگلی پردیسان قائم، باغ شازده ماهان، باغ فتح آباد، موزه هنرهای معاصر صنعتی، کتابخانه ملی کرمان، آبشارهای سیمک و گندم بریان.

 

بیشتر بخوانید

بندرعباس، از گمبرون تا بندری پررونق
تاریخچه شهر تبریز، یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران
کرمان، شهری با تاریخی پر فراز و نشیب
اصفهان شهر گنبدهای فیروزه ای
بهترین هتل های شهر کاشان
تاریخچه اولین پایتخت ایران، از هگمتانه تا همدان
بهترین هتل های جزیره قشم
شهر کاشان خواستگاه تمدنی 7500 ساله
بهترین هتل های یزد
سفر به شهر یزد، اولین شهر خشتی جهان
تجربه جدیدی از سفرهای نوروزی در سال 97
هشدارهای رزرو هتل در سفرهای نوروز 97
هتل های خاص و عجیب در ایران
رزرو آنلاین هتل در مقابل روش سنتی
بهترین هتل های اصفهان
بهترین هتل های شیراز
بهترین هتل های کیش
بهترین هتل های مشهد
بهترین هتل های تهران
تهران، از تاریخچه و جاذبه ها تا نمایشگاه های آن
آیین های متفاوت شب یلدا در شهرهای ایران
معرفی شهر شیراز، از تاریخچه تا هتل های شیراز
بندر چابهار، بهشت گمشده ایران
درباره ی قشم بیشتر بدانید
گردشگری و جاذبه های جزیره کیش
هتل های مشهد در مناسبت های ماه صفر
شهر مشهد، از یک میلیون سال پیش تا کنون

رزرو آنلاین هتل این روزها دیگر کار دشواری نیست. هم اکنون برنامه ریزی سفر به طور کامل در دستان شماست و در سایت جااینجاس می توانید بین تمام هتلهای ایران جستجو کنید، موقعیت مکانی آنها را مشاهده کنید، تصاویر اتاق ها و امکانات هتل را ببینید، و از بین صدها هتل، مناسب ترین هتل را رزرو کنید. تیم جااینجاس با ۱۰ سال تجربه در صنعت خدمات رزرو هتل، طیف کامل و وسیعی از هتلها را در اختیار شما قرار داده و با ارائه تخفیف ها و خدمات پشتیبانی بهترین گزینه را برای رزرو هتل های مشهد،رزرو هتل های کیش، رزرو هتل های قشم و رزرو هتل در صدها شهر دیگر را فراهم آورده است. در جااینجاس می توانید هتل مورد نظر خود را از روش های مختلف جستجو که در سایت وجود دارد، بیابید. اگر نام هتل را می دانید آنرا در باکس جستجو وارد کنید، مانند هتل شایگان کیش، و به صورت مستقیم به صفحه ی هتل بروید و با مطالعه توضیحات کامل و دقیق در مورد این هتل و مشاهده موقعیت مکانی آن نسبت به مراکز تفریحی، تجاری، درمانی و …. و همچنین مشاهده عکس های با کیفیت از این هتل و در نهایت مشاهده قیمت هر اتاق و تخفیف های ویژه ی که برای کاربران سایت در نظر گرفته شده است، تصمیم به رزرو هتل را نهایی کنید. همچنین شما می توانید هتل مورد نظر خود را از لیست هتل های یک شهر انتحاب کنید. به عنوان مثال با جستجو کردن نام شهر یزد لیست هتل های یزد را مشاهده خواهید کرد. در لیست هتل های شهر می توانید جستجوی خود را هدفمند تر کنید. با امکان جستجو بر اساس نوع هتل، به عنوان مثال هتل سنتی در یزد، به لیستی از هتل های سنتی در یزد دست پیدا کنید که به دقت و با مطالعه توسط کارشناسان ما تعیین شده است. و یا با امکان جستجو بر اساس نقشه قادر خواهید بود که لیستی از هتل های نزدیک یک آدرس شامل میدان اصلی یک شهر و یا یک خیابان و یا مراکز درمانی و تفریحی و … را بروی نقشه مشاهده کنید. به عنوان مثال هتل های نزدیک میدان ولی عصر تهران. شعار ما در جااینجاس رزرو آنلاین هتل، ساده و مطمئن است که هر روز به ارتقاء کیفی کار خود در رسیدن به اهداف این شعار کوشا هستیم.

عضویت در خبرنامه

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد