این هفت نکته مفید هنگام چک این بعد از نیمه شب به کار می آیند

شاید شما هم قبلا در این موقعیت بوده اید؛ اینکه برای سفر برنامه ریزی کرده و نگران این هستید که نیمه شب به هتل برسید. خوب این وضعیت قرار نیست شما را دچار استرس کند. کافیست چند نکته به ظاهر بی اهمیت اما مفید را به کار ببندید تا از این مرحله نیز به سلامت عبور کنید. ما پیشتر در مطلب اگر زودتر از ساعت ورود به هتل رسیدیم، چه کنیم؛ نکات مهمی را با شما در میان گذاشتیم. حالا می خواهیم در مورد چک این بعد از نیمه شب سخن بگوییم. بهتر است این ترفندها را قبل از رزرو هتل بدانید و مثل یک مسافر حرفه ای عمل کنید. جااینجاس شما را به خواندن این مطلب دعوت می کند.

قبل از هر چیز با هتل تماس بگیرید

در چنین شرایطی اولین کاری که باید انجام دهید این است که پیشتر با هتل تماس بگیرید. بخش پذیرش هتل را در میان گذاشته و به آنها بگویید که قرار است دیرتر برسید. در این صورت مطمئن می شوید که اتاق شما را در اختیار مهمان دیگری نخواهند گذاشت. این زمانی به کار می آید که شما دست به رزرو آنلاین هتل زده باشید. البته اگر یک اقامتگاه قدیمی را برای ماندن انتخاب کرده باشید، احتمالا برای چک این بعد از نیمه شب به مشکلی برخورد نخواهید کرد. به طور کلی کارکنان در بیشتر هتل ها 24 ساعت شبانه روز کار می کنند؛ بنابراین همیشه کسی هست که به اسقبال شما بیاید.

درخواست تخفیف بدهید

حتما شما هم با این گفته موافق هستید که "تا چیزی را درخواست نکنی، آن را به دست نمی آوری". در شرایط چک این(check in) بعد از نیمه شب هم درخواست تخفیف می تواند کمک زیادی به شما بکند. قطعا دلتان نمی خواهد که قیمت هتل بیشتر هزینه سفرتان را به خود اختصاص دهد، پس درخواست اینکه هتل کمی به شما تخفیف دهد، ضرری ندارد. به لحاظ فنی شما می خواهید اتاق را برای یک مدت کوتاه رزرو کنید. بنابراین اینکه چک این خود را نیمه شب انجام دهید، می تواند بهانه خوبی برای تخفیف گرفتن باشد. معمولا هتل های لوکس همدردی کمتری با مسافران در این زمینه دارند؛ اما هتل های کوچک تر یا بوتیک هتل ها بیشتر با مهمان ها راه می آیند. به هر حال درخواست دادن ضرری ندارد؛ آن را امتحان کنید.

مطمئن شوید که تمام مدارک همراهتان است

خیلی ها مرتکب این اشتباه شده اند که بدون مدارک شناسایی در هتل حاضر شده اند. ممکن است آنقدر خوش شانس نباشید که پذیرش هتل این موضوع را نادیده بگیرد. بدون شک دلتان هم نمی خواهد که در یک شهر غریب آن هم نیمه شب بدون مدارک شناسایی خود گیر بیفتید و نتوانید در هیچ هتلی اقامت کنید. پس اطمینان حاصل کنید که مدارک شناسایی مثل پاسپورت، کارت ملی و نیز کارت اعتباری همراهتان باشد. می توانید عکسی از مدارک شناسایی خود پیدا کنید و آنها را در تلفن همراه تان ذخیره کنید.

با احترام برخورد کنید

دیر وقت است و حتما شما هم خسته هستید. اما حتما پرسنل پذیرش هم در این ساعت از شبانه روز مثل شما خسته هستند. این نکته را هم فراموش نکنید که به هر حال آنها می توانند اقامت را شما را بهتر یا بدتر کنند. پس اگر مشکلی در رزرو هتل خود داشتید، صبور باشید. به جای از کوره در رفتن می توانید سئوالات مؤدبانه ای بپرسید؛ مثل اینکه امکان دارد با مدیر هتل صحبت کنم یا نیازی هست که با خدمه خانه داری در این مورد صحبت کنم؟ پذیرش معمولا این قدرت را دارد که مشکل شما را حل کند، اما اگر برخورد شما نادرست باشد؛ قدم اول برای یک اقامت ناخوشایند را خودتان برداشته اید.

انعام دادن می تواند معجزه کند

خیلی از صاحب نظران بر این باور هستند که انعام دادن موقع چک این نه تنها می تواند پروسه را برای شما راحت تر کند؛ بلکه اقامت شما در هتل را هم متحول کند. حالا تصور کنید که نیمه شب به هتل رسیده و می خواهید از پرسنل به خاطر انجام کارتان در این ساعت از روز تشکر کنید. شاید این سئوال برایتان پیش بیاید که انعام دادن چطور می تواند به سود شما یاشد؟ یک اتاق بزرگ تر، خدمات اضافی، مینی بار رایگان یا تأخیر در چک اوت مواردی هستند که ممکن است از انعام دادن شما حاصل شوند. البته مبلغ انعام به خود شما بستگی دارد.

با کارکنان خوش و بش کنید

خوش و بش کردن با کارکنان هنگام چک این بعد از نیمه شب می تواند به دو دلیل برایتان مفید باشد: اینکه نه تنها شما به اندازه کافی برای کارکنان ارزش و احترام قائل هستید، بلکه خود شما هم قابل احترام هستید. به علاوه با این کار احتمال بیشتری هست که کارکنان به شما و خواسته هایتان گوش دهند یا حتی شکایت های شما را هم بشنوند. ضرب المثل قدیمی "احترام، احترام می آورد" را به کار ببندید.

اتاق های گوشه هتل بهتر هستند

بد نیست بدانید که اتاق هایی که در گوشه ساختمان هتل قرار گرفته اند، معمولا بزرگ تر هستند. اگر دیر اقدام به چک این کنید، شاید حتی شانس بیشتری داشته باشید که این اتاق ها نصیب شما شوند.

جمع بندی

راهکارهایی که در مقاله این هفت نکته مفید هنگام چک این بعد از نیمه شب به کار می آیند با شما در میان گذاشتیم، ممکن است ساده به نظر برسند؛ اما به کار بستن آنها می تواند راه شما را هموارتر کند. کافیست وقتی در این شرایط قرار گرفتید، این نکات را استفاده کنید تا خودتان متوجه نتایج آنها شوید. اگر احتمالا در چنین موقعیتی بوده اید و یک ترفند هوشمندانه به کارتان آمده، آن را با ما در میان بگذارید.


حتما بخوانید:
با مراحل پذیرش در هتل آشنا شوید
چرا و چگونه چک این آنلاین هتل به کمک مهمان ها می آید؟
چگونه چک اوت هتل را به تأخیر بیندازیم؟


رزرو هتل و هتل آپارتمان در جااینجاس

ساعت چک این در بیشتر هتل های ایران 2 بعد از ظهر است. این نکته ای است که حتی در هنگام رزرو هتل در جااینجاس هم در صفحه هتل ها می توانید ببینید. به عبارت دیگر پیشنهاد ما این است که قبل از هر کاری قوانین هتل ها را به دقت بخوانید تا دچار مشکل نشوید. سپس می توانید با خیال آسوده هر هتلی را در هر شهری از ایران رزرو کنید. به علاوه استفاده از فیلترهای پیشرفته جستجو نیز می تواند مسیر شما را برای رسیدن به هتل دلخواه تان نزدیک تر و هموارتر کند. رزرو هتل های مشهد، هتل های کیش، هتل های شیراز و سایر شهرهای ایران در چااینجاس با وجود این فیلترها بیش از پیش راحت است.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد