مینی بار هتل؛ نکته هایی که به کارتان می آیند

هتل ها هر روز مجهزتر می شوند و امکانات آنها بیشتر. در این میان شاید نام مینی بار برای بسیاری نماد یک هتل لوکس باشد. البته هستند کسانی هم که تا حالا نام مینی بار هم به گوششان نخورده است. ممکن است شما هم در این گروه قرار داشته باشید یا حداقل اطلاعات تان در مورد این خدمات هتل ها چندان هم زیاد نباشد. مینی بار هتل؛ نکته هایی که به کارتان می آیند برای افزایش اطلاعات شما در این زمینه در جااینجاس نوشته شده است.

مینی بار چیست؟

مینی بار همان یخچال کوچکی است که در اتاق هتل ها یا اتاقک برخی کشتی های تفریحی وجود دارد. کارکنان هتل هم موظف هستند در طول اقامت مهمان ها، مینی بار را با نوشیدنی ها و سایر اقلام خوراکی شارژ کنند. نکته دیگر اینکه مینی بار به طور معمول رایگان نیست و هزینه آن در هنگام چک اوت از مسافر دریافت می شود. اینکه چه مواد خوراکی و نوشیدنی را می توانید در مینی بار پیدا کنید، در کشورهای مختلف؛ متفاوت است. اما نوشیدنی های الکلی و غیرالکلی، آب میوه و آب معدنی در کنار شکلات، کلوچه و اسنک هایی از این دست پای ثابت مینی بارها هستند.

شاید جالب باشد بدانید که مینی بار نخستین بار در سال 1974 میلادی در هتل هیلتون هنگ کنگ مورد استفاده قرار گرفت. در ماه های نخست تولد مینی بار، فروش نوشیدنی های داخل هتل 500 درصد افزایش پیدا کرده و سود سالانه هتل هم تا 5 درصد بالا رفت. از آن به بعد هیلتون مینی بار را در تمام هتل های زیر مجموعه خود در جهان باب کرد. 

سرنوشت مینی بار به کجا ختم می شود؟

اگر روزی مینی بار را فقط در هتل های لوکس ایران می توانستید پیدا کنید؛ حالا دیگر اینطور نیست. این نام پرطمطراق را این روزها موقع رزرو هتل؛ چه سه ستاره باشد و چه 5 ستاره می شود دید. با این حال به نظر می رسد ستاره مینی بارها هم نسبت به گذشته کم فروغ شده و حتی در آستانه خاموش شدن است. چرا؟
• مینی بارها دیگر سودآور نیستند،
• مسافران دیگر از مینی بارها استقبال نمی کنند،
• اتاق های هتل دیگر جایی برای این یخچال های کوچک ندارند


این مقالات را هم بخوانید:
همه چیز در مورد روم سرویس هتل ها
با خدمات خانه داری در هتل آشنا شوید
سرویس شاتل هتل چیست؟


سئوالات متداول درباره مینی بار هتل

حالا که با این خدمت لوکس در هتل ها آشنا شدید، بد نیست بدانید که چه سئوالاتی در مورد مینی بار ذهن مهمان های هتل ها را به خود درگیر کرده است:

هتل ها چطور می فهمند که مهمان ها از مینی بار استفاده کرده اند یا نه؟

بیشتر مهمانان هتل ها می دانند که اگر برای مثال یکی از نوشیدنی هایی را که در مینی بار اتاق هتلشان به آنها چشمک  می زند، بنوشند؛ باید هزینه آن را جداگانه پرداخت کنند. اما شاید این را کمتر کسی بداند که برخی هتل ها یک رویکرد عجیب تر اتخاذ کرده اند! آنها سنسورهایی را روی مینی بار نصب کرده اند که به طور خودکار به صورت حساب شما اضافه می کند؛ حتی اگر وقت به نوشیدنی ها و خوردنی های داخل مینی بار دست بزنید و از آنها استفاده نکنید! البته نگران نباشید؛ این سیستم فوق هوشمندانه فعلا در هتل های لوکسی مانند گروه هتل های هیلتون و اینترکنتیننتال به کار برده می شود.

چطور در دام هزینه های خوراکی های داخل مینی بار نیفتیم؟

• اگر مقاله چگونه از پرداخت هزینه های اضافی در هتل معاف شویم را خوانده باشید، حالا دیگر در این کار حرفه ای شده اید. اما اجازه دهید به طور خاص در مورد هزینه های مینی بار چند توصیه به شما بکنیم:
• فرض را بر این بگذارید که برای هر غذایی در اتاق خود باید هزینه پرداخت کنید؛ مگر اینکه علامت یا نوشته ای به شما بگوید که آن غذا یا نوشیدنی رایگان است،
• بعضی از هتل ها این امکان را به شما می دهند که مینی بار را قفل کنید تا کودکان یا مهمان های شما به آن دسترسی نداشته باشند. پس اگر خیلی نگران هستید، این کار را انجام دهید،
• اگر برای نوشیدنی ها و مواد غذایی خود به یخچال نیاز دارید، چرا از یخچال داخل اتاق استفاده نکنید؟!

آیا مینی بار در زمره خدمات all-inclusive قرار می گیرد؟

در هتل های all یا همان all-inclusive، مینی بار نه تنها رایگان است، بلکه به صورت روزانه شارژ هم می شود. بنابراین دیگر نیازی نیست برای هر کدام از اقلام درون مینی بار هزینه جداگانه پرداخت کنید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر یا این نوع هتل ها، هتل های all و uall چه خدماتی به مهمانان خود ارائه می دهند را بخوانید. 

چرا مینی بار هتل ها گران است؟

برای خیلی ها نام مینی بار هتل با هزینه های سرسام آور مترادف شده است. به راستی چه دلیلی برای این گرانی وجود دارد؟ خوب بهتر است بدانید که هیچ دلیل خاصی وجود ندارد؛ جز اینکه هتل ها معتقدند این اقلام خوشمزه برای مهمان ها خریداری و در یک یخچال کوچک داخل اتاق تعبیه شده و برای دسترسی به آنها دیگر نیازی نیست شال و کلاه کنید و از اتاق یا حتی هتل خارج شوید. به عبارت ساده تر آنها علاوه بر هزینه خود اقلام داخل مینی بار، هزینه راحتی را هم از شما می گیرند!

مزایای رزرو هتل در جااینجاس چیست؟

اگر می‌خواهید یک سفر خاطره‌انگیز را به لیست سفرهایتان اضافه کنید، باید از همان ابتدا فکر یک اقامت راحت باشید. مقدمات یک اقامت راحت را هم می‌توان با رزرو هتل یا هر اقامتگاه دیگری فراهم کرد. امکانی که خوشبختانه این روزها به صورت آنلاین در دسترس همه قرار گرفته است. برای مثال اگر سایت جااینجاس را در مرحله رزرو به عنوان همراه و همسفر خود انتخاب کرده‌اید، بد نیست مزایای این انتخاب را هم بدانید. نخست آنکه این سایت به شما امکان می‌دهد طیف وسیعی از اقامتگاه‌ها، از هتل تا هتل آپارتمان و اقامتگاه سنتی را در هر گوشه‌ای از ایران که می‌خواهید و به صورت کاملا آنلاین رزرو کنید. 

تصور کنید با این همه گزینه چه انتخابی خواهید داشت؟ دوم آنکه ما در این سامانه فقط به کمیت توجه نکرده و کیفیت را هم مد‌نظر قرار داده‌ایم که حاصل تضمین رزرو بهترین هتل‌ها با کمترین قیمت خواهد بود. مزیت دیگر ارائه واچر(تأییدیه) آنی برای بسیاری از هتل‌ها است؛ یعنی در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید تأییدیه رزرو هتل خود را دریافت کنید. ما همچنین به شما نوید پرداختی امن و مطمئن را می‌دهیم تا بتوانید با آسودگی خاطر از درگاه‌های پرداخت آنلاین، واریز وجه را انجام دهید. کافیست یک بار رزرو اقامتگاه خود را به این سایت معتبر بسپارید تا دیگر مزایای آن مانند معرفی دقیق هتل‌ها، امکانات متنوع جستجوی هوشمند و پشتیبانی 24 ساعته را هم به چشم خود مشاهده کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد