قشم زیبا که بزرگ ترین جزیره ایران است، مقصد محبوب مسافران زیادی است. با وجود جاذبه های خارق العاده و گاه مرموزی که در این جزیره جا خوش کرده اند، تعجبی هم ندارد. اما آنها که به هوای گشت و گذار به قشم می روند، قبل از هر چیز باید فکر اقامت در آن را بکنند. به نظر می رسد هتل های قشم با وجود تعدد و تنوع جایی برای نگرانی قشم روها باقی نگذاشته باشند. حتی مسافرانی که در جستجوی هتل ارزان در قشم هستند هم گزینه های زیادی برای انتخاب دارند. دوست دارید با یک تیر دو نشان بزنید؟ هم جاذبه های دیدنی قشم را بشناسید و هم نزدیک ترین هتل ها به این جاذبه ها را؟ پس با جااینجاس در این مطلب همراه شوید.

قلعه پرتغالی ها و نزدیک ترین هتل های قشم به آن

این قلعه یادگار روزهایی است که پرتغالی ها بر جزایر جنوبی ایران سلطه داشتند. ساخت آن هم به سال 1507 میلادی و دریانورد پرتغالی؛ آلبوکرک؛ نسبت داده شده است. البته تلاش ایرانی های دوران صفوی برای بازپس گرفتن این قلعه با تمام متعلقاتش موفق بوده و یکی از سرداران شاه عباس توانسته آن را از تصرف پرتغالی ها خارج کند. این قلعه با سنگ های آهکی و گچی ساخته شده و حالا در ضلع شمالی جزیره و ساحل خلیج میزبان بازدیدکنندگان زیادی است.

از میان هتل های قشم که فاصله چندانی با این بنای دیدنی ندارند، می توان به هتل آپارتمان کاوان اشاره کرد. یک هتل آپارتمان دوستاره در چهارراه رسالت که فقط 3 دقیقه از طریق بلوار ولیعصر با قلعه فاصله دارد. البته هتل رویال سه ستاره(از مسیر بلوار ژئوپارک) و هتل نخل هنگام دوستاره(از طریق خیابان امام خمینی) هم فقط 4 دقیقه با این جاذبه فاصله دارند.

دره ستارگان و ردپای ارواح

دره ستارگان از آن جاذبه های عجبی و طبیعی قشم است که محلی ها پیرامونش داستان ها نقل می کنند. هر چند این دره زییا حاصل فرسایش زمین توسط رگبارها و تندبادها و آب های سطحی در طول سالیان دراز بوده، اما اهالی منطقه آن را نتیجه افتادن ستارگان می دانند و حتی از وجود ارواح سرگردان در آن حکایت می کنند. هرچه هست این دره با ستون های کوتاه و بلند خود میلیون ها سال است که در این جزیره جا خوش کرده و خیلی ها برای ملاقاتش به بخش جنوب شرق جزیره و نزدیک روستای برکه خلف می روند.

اگر به دنبال هتلی هستید که به این جاذبه زیبا نزدیک باشد، هتل ساحل طلایی در جاده ساحلی جنوبی را به شما پیشنهاد می کنیم. از این هتل چهارستاره شما می توانید از مسیر بلوار آزادگان در مدت زمان 12 دقیقه به دره برسید. دو هتل دیگر هم هستند که در مقایسه با دیگر هتل های جزیره فاصله کمتری با دره ستارگان دارند؛ هتل آتامان که از مسیر خیابان دریا 22 دقیقه تا دره فاصله دارد و هتل بوتیک ایرمان که از همین مسیر، 23 دقیقه از ستارگان دور است.

 

غار خُربَس؛ هنر دست و طبیعت

غار خربس هم از دیگر دیدنی های رمزآلود قشم است که 15 کیلومتر با خود جزیره فاصله دارد. این غار قدیمی که از دوره مادها به یادگار مانده هم حاصل فعل و انفعالات طبیعی است و از هنر دست مردمان هم بی نصیب نمانده است. کنده‌کاری ها و نقش و نگارهای روی آن را به مردمی نسبت می دهند که روزگاری از این غار به عنوان پرستشگاه استفاده می کردند و زمانی هم مردگان خود را در آن دفن می کردند. هر چه هست، خربس گفتنی های زیادی دارد!

هتل ساحل طلایی که در بالا هم از آن نام بردیم، نزدیک ترین هتل به این غار است؛ در عرض 3 دقیقه می توانید از طریق خیابانی به همین نام به غار برسید. اگر در جستجوی یک هتل لوکس تر می گردید، هتل آتامان را برای رزرو انتخاب کنید. از این هتل چهارستاره در مدت 11 دقیقه و از طریق خیابان دریا به غار خواهید رسید. البته قیمت این هتل در مقایسه با ساحل طلایی بالاتر است.

بازار قدیمی قشم؛ همسایه هتل های قشم

بازار قدیمی قشم که از قدیمی ترین های آسیا و خاورمیانه هم هست، از آن بازارهایی است که به بیشتر اقامتگاه های قشم نزدیک است. این بازار که در خیابان امام خمینی قرار گرفته، راسته های متعددی دارد و اجناس گوناگونی را در خود جای داده است. از لباس های رنگ به رنگ محلی زنان تا لوازم برقی، طلا و جواهر، چرم و صندل و شیرینی های سوغات جزیره را می توانید در این بازار ببینید.
همانطور که گفتیم این بازار دسترسی خوبی به اقامتگاه های جزیره دارد. اما از این میان هتل آرام و هتل رویال فاصله کمتری با آن دارند. تنها در مدت زمان 5 دقیقه شما می توانید از این دو هتل سه ستاره حرکت کرده و با عبور از بلوار باهنر به بازار برسید.


مقالات مفید:
راهنمای رزرو هتل قشم؛ چند نکته مهم و کاربردی
نزدیک ترین هتل ها به فرودگاه بین المللی قشم کدامند؟


دره تندیس ها و مجسمه های طبیعی

به نظر می رسد قشم بیش از هر جای دیگر ایران مأمن دره های عجیب و غریب باشد. دره تندیس ها که همسایه جنگل های حرا است، از سنگ های فرسایش یافته تشکیل شده که مجسمه هایی طبیعی به نظر می رسند. مجسمه هایی که تنها با هنر طبیعت و بدون دخالت انسان شکل گرفته؛ اما در چشم ما به هیبت های انسانی دیده می شوند.

دره تندیس ها بر خلاف جاذبه هایی که در بالا از آنها نام بردیم، کمی از هتل های جزیره دور است. شما باید از روستای طبل و روستای ملکی عبور کنید تا به این جاذبه برسید. بنابراین در هر هتلی که اقامت کنید، از بُعد مسافت تفاوتی برایتان نمی کند.


حتما بخوانید: بهترین هتل های قشم از نظر مسافران


رزرو هتل و هتل آپارتمان قشم در جااینجاس

اولین نکته در خصوص رزرو هتل در قشم این است که بدانید بهترین زمان سفر به این جزیره کِی است! پاسخ؟ آبان ماه تا اواخر فروردین که طی آن توریست‌های بیشتری به جزیره می‌روند و قیمت هتل‌ها نیز به تناسب قدری بالاتر است؛ اما حتی در همین فصول هم اگر قدری از روزهای تعطیل فاصله بگیرید یا روزهای وسط هفته را برای سفر انتخاب کنید قیمت‌های مناسبی پیدا خواهید کرد. جدا از این موارد نیز، جااینجاس همیشه پیشنهادهایی با تخفیف ویژه برای رزرو هتل قشم پیش روی شما خواهد گذاشت. 

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

امتیاز ویژه رزروهای آخر ماه
شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد