رزرو هتل در اصفهان اگر بدانید قصد گردش در کجاها را دارید، کار راحتی خواهد بود. در این صورت می توانید بر اساس فاکتور موقعیت مکانی گشتی در میان هتل ها بزنید و هر کدام را که به جاذبه مورد نظر شما نزدیک هستند جدا کنید. بنابراین لیستی از هتل ها خواهید داشت و حالا فقط می ماند مقایسه امکانات، خدمات و قیمت هتل ها. در این مطلب، جااینجاس کار رزرو هتل را برای شما راحت کرده است.

منارجنبان و اقامتگاه های نزدیک به آن

منارجنبان را همه می شناسند و حداقل یک بار به دیدنش رفته اند. بنایی با ویژگی های منحصر به فرد که از دوره ایلخانیان به یادگار مانده و کاشی کاری های لاجوردی و فیروزه ای سقف آن چشم ها را به خود خیره می کند. منارجنبان در خیابان آتشگاه است و مناره های هفت و نیم متری آن آسمان اصفهان را می شکافند.

اگر بخواهیم در مورد هتل هایی که کمترین فاصله را با این بنا دارند، صحبت کنیم؛ باید بگوییم که نزدیک ترین هتل به منارجنبان 13 دقیقه از آن فاصله دارد. هتل آپارتمان چهل پنجره که چهارستاره است از مسیر خیابان میرزا طاهر به این اثر زیبای تاریخی می رسد. دیگر اقامتگاه نزدیک به منارجنبان هتل سرای اردیبهشت است؛ یک هتل دوستاره با قیمت ارزان که آن هم از خیابان میرزا طاهر منتهی به منارجنبان می شود. اگر به دنبال اقامتی لوکس تر هستید، رزرو هتل آسمان هم گزینه مناسبی برای شماست. یک هتل سه ستاره که 16 دقیقه از مقصدتان دور است و از طریق بلوار آتشگاه به آن می رسد.

سی و سه پل و هتل های همسایه اش

سی و سه پل که نماد اصفهان است و در آغوش زاینده رود آرام گرفته، شاهکاری است از روزهای سلطنت شاه عباس اول. البته این پل که خود شاهکاری در دنیای پل سازی هم به شمار می رود، نام های مختلفی نیز دارد؛ از پل الله وردی خان تا پل جلفا و چهل چشمه. نام هر چه باشد، 33 دهانه پل، نام سی و سه پل را برای آن به ارمغان آورده اند.

خوشبختانه سی و سه پل از آن بناهایی است که بیشتر هتل های شهر با آن همسایه اند. از میان این هتل ها ما نام چند تا از نزدیک ترین های آنها را با شما در میان می گذاریم. لوکس ترین هتل نزدیک به سی و سه پل، هتل عباسی پنج ستاره است که وصفش را همه شنیده اند. از این هتل تا پل تنها 3 دقیقه فاصله است آن هم از مسیر خیابان پاسداران. البته دو هتل دیگر هم در همین فاصله و مسیر از سی و سه پل قرار دارند که عبارتند از هتل ونوس و هتل سفیر. از هتل توریست سه ستاره هم 3 دقیقه تا پل راه است و با عبور از خیابان مطهری و شمس آبادی به آن خواهید رسید.

همانطور که گفتیم تعداد هتل هایی که با سی و سه پل همسایه اند، کم نیست. سه اقامتگاه دیگر هم هستند که در فاصله 4 دقیقه ای از آن واقع شده اند. یکی هتل عالی قاپو چهارستاره و هتل پارت که از مسیر خیابان شمس آبادی به پل می رسند. دیگری هتل آپارتمان هشت بهشت که از مسیر خیابان پاسداران شما را به مقصد می رساند.

میدان نقش جهان و فاصله تا هتل های اصفهان

نقش جهان از آن یادگارهای تاریخی اصفهان است که در دوره های مختلف تاریخی مورد توجه بوده است. میدان در دوره تیموری ساخته شده، در دوره شاه عباس توسعه پیدا کرده، در دوره قاجارها مورد بی مهری بوده و پس از آن هم دوباره رونق گرفته است. می گویند در این میدان 85 هزار متر مربعی در دوره شاه عباس؛ رژه قشون، بازی چوگان و آیین های مختلف برگزار می شده است.

نزدیک ترین اقامتگاه به میدان هتل آپارتمان پارتیکان است که فقط 1 دقیقه با آن فاصله دارد. پارتیکان سه ستاره از مسیر خیابان سعدی به نقش جهان می رسد. خبر خوب برای طرفداران هتل های ارزان این است که یک هتل دوستاره ارزان هم در همین فاصله و مسیر نسبت به میدان واقع شده و آن هتل جام فیروزه است. هشت بهشت نیز تنها 3 دقیقه از نقش جهان دور است و برای رسیدن به مقصدتان باید خیابان سعدی و استانداری را طی کنید. و بالاخره اینکه هتل ستاره هم با 4 دقیقه فاصله از مسیر خیابان خلیفه سلطانی به میدان می رسد. اگر هم می‌خواهید اقامتی مقرون به صرفه و اقتصادی را تجربه کنید و هم زمان در نزدیکی میدان نقش جهان باشید، (5 دقیقه پیاده) حتما هتل ربیع اصفهان را مد نظر قرار دهید.

عمارت چهلستون در چند قدمی هتل های شهر

کاخ زیبای چهلستون که از دیگر یادگارهای باشکوه صفویان است، بنایی در باغ سلطنتی شاه عباس در خیابان چهارباغ پایین است. از زیبایی های باغ که با درختان افرا، نارون و چنار پوشیده شده تا معماری کاخ که ترکیب از سبک ایرانی، فرنگی و چینی است؛ همه و همه چهلستون را به یکی از نمادهای شکوه اصفهان بدل کرده اند. حالا به سراغ نزدیک ترین هتل ها به این یادگار ارزشمند تاریخی می رویم:
هتل صبا 4 دقیقه از خیابان چهارباغ پایین
• هتل آپارتمان هشت بهشت 4 دقیقه از خیابان هشت بهشت
• هتل عباسی 4 دقیقه از خیابان باغ گلدسته
هتل سفیر 4 دقیقه از خیابان باغ گلدسته
هتل سنتی 5 دقیقه از خیابان سپه و حکیم
• هتل جام فیروزه 5 دقیقه از خیابان سپه و استانداری
• هتل ونوس 5 دقیقه از خیابان باغ گلدسته


بهترین هتل های اصفهان


آکواریوم اصفهان و مسافت تا هتل های نصف جهان

جاذبه های اصفهان فقط حاصل تاریخ نیستند. مثلا در این شهر، یک آکواریوم فوق العاده بزرگ و دیدنی هست که ویژگی های منحصر به فردی دارد: اولین تونل آکواریوم ایران است، گونه های متعددی از ماهیان پنج قاره جهان در آن زندگی می کنند که برخی از آنها جزو خطرناک ترین ها و نادرترین ها هستند. ضمن اینکه آکواریوم ها هم هر کدام به شکلی هستند؛ یکی استوانه ای، یکی قاب دیواری و دیگری لمسی. خلاصه اینکه این آکواریوم جذاب را در پارک ناژوان از دست ندهید!

اگر فکر می کنید اقامتگاه تان باید نزدیک پارک باشد، ما سه هتل را به شما معرفی می کنیم: هتل پارت و عالی قاپو که در مدت زمان 4 دقیقه می توانید از آنها و مسیر خیابان شیخ بهایی و شمس آبادی به آکواریوم برسید. هتل دیگر توریست است که آن هم از خیابان شمس آبادی و در عرض 5 دقیقه به آکواریوم می رسد. 

آتشگاه؛ کمی دورتر از هتل های اصفهان

آتشگاه شاید جاذبه کمتر شناخته شده ای در اصفهان باشد، اما ارزش دیدن دارد. بنایی بر فراز کوه آتشگاه، اطراف شهر اصفهان و نزدیکی زاینده رود که قدمت آن را به دوره ساسانیان نسبت می دهند. به نظر می رسد این بنا که از جنس سنگ های رسوبی است، یکی از آتشکده های بزرگ در زمان قباد ساسانی بوده است. هر چند این بنا مانند سی و سه پل یا چهلستون در مجاورت هتل ها و اقامتگاه های شهر قرار ندارد، اما هستند هتل هایی که با صرف 20 دقیقه می توانید از آنها به آتشگاه برسید:

  • هتل اصفهان 19 دقیقه از مسیر بلوار آتشگاه
  • هتل آپارتمان هخامنشیان پارتاک 19 دقیقه از مسیر جاده امیرکبیر
  • هتل بوتیک سهروردی 20 دقیقه از مسیر بلوار آتشگاه
  • هتل آپارتمان چهل پنجره 20 دقیقه از مسیر بلوار آتشگاه 
  • هتل صوفی اصفهان 30 دقیقه از مسیر بلوار آتشگاه

کلیسای وانک و اقامتگاه های منتهی به آن

وانک در محله جلفا اصفهان، زمانی عبادتگاهی برای مسیحیان شهر بود و حالا موزه ای است دیدنی و زیبا برای بازدیدکنندگان. معماری کلیسا تلفیقی از سبک ایرانی و ارمنی است و نقاشی های خارق العاده روی دیوارها و سقف بنا چشم هنردوستان را به خود خیره می کند. وانک بزرگ ترین کلیسای ایران است و ساخت آن به زمان شاه عباس دوم نسبت داده شده است. 

از هتل های نزدیک به کلیسای وانک می توان به هتل جلفا اشاره کرد که در فاصله 5 دقیقه ای از آن قرار گرفته و از مسیر خیابان مهرداد به کلیسا می رسد. هتل پارسیان سوئیت و هتل پارسیان کوثر نیز دو هتل دیگری هستند که با طی زمان 7 دقیقه و عبور از خیابان های توحید و ملت به وانک منتهی می شوند. اگر هم اهل فضاهای سنتی باشید، می‌توانید با رزرو اقامتگاه سنتی میناس اصفهان با حدود 9 دقیقه رانندگی به کلیسا برسید.

کوه صفه؛ از هتل های شهر تا بام اصفهان

کوه صُفه تفرجگاه محبوب اصفهانی هاست که به آن لقب بام اصفهان هم داده اند. چه آنهایی که به کوهنوردی و یک پیک نیک خانوادگی علاقه مند هستند و چه آنها که ورزش های هیجان انگیزی مثل بولینگ را دنبال می کنند، می توانند به کوه صفه در جنوب اصفهان بروند. تماشای حیات وحش و چشمه ها و غارهای بیشمار این منطقه و سوار شدن بر تله کابین هم خالی از لطف نخواهد بود. باید اضافه کرد که هتل های شهر فاصله چندان اندکی با این منطقه ندارند. با این وجود ما سه هتل را به شما معرفی می کنیم که با اقامت در آنها کمتر از 20 دقیقه با صفه فاصله خواهید داشت:
هتل همام 10 دقیقه از راه بزرگراه دستجردی
• هتل جلفا 17 دقیقه از راه بلوار صفه
هتل ماهان 19 دقیقه از راه بزرگراه کشوری

بهترین زمان رزرو هتل اصفهان چه موقع است؟

در اردیبهشت هوای مطبوع بهاری اصفهان به قوت خود باقی است، اما دیگر از سیل جمعیت و هزینه های سرسام آور به خصوص قیمت هتل ها خبری نیست. در پاییز نیز هوای اصفهان خنک و از اواخر مهر هم بارش های پاییزی شروع می شود. ضمن اینکه در این فصل از گردشگر خبری نیست و قیمت ها هم به حالت عادی برمی گردند. اما از بُعد قیمت زمستان ارزان ترین فصل است.

راه های پیدا کردن هتل ارزان در اصفهان چیست؟

رزرو هتل ارزان در اصفهان چندان هم دور از انتظار نیست. هتل های بسیاری وجود دارند که با امکانات مناسب، قیمت معقولی را به مسافران پیشنهاد می دهند. می توانید سراغ هتل های دو ستاره یا هتل آپارتمان های اصفهان یا حتی اقامتگاه های سنتی بروید که قیمت ارزان تری دارند. 

چگونه در اصفهان هتل رزرو کنیم؟

وقتی برنامه سفر خود را نهایی کردید، در سایت جااینجاس هتل های این شهر را جستجو کنید. اگر در رزرو هتل حرفه ای هستید، باید بدانید که فیلترهای قیمت، ستاره و نوع می توانند کار شما را راحت تر کنند. ضمن اینکه نشان دادن موقعیت مکانی هتل روی نقشه، به شما امکان این را می دهد که فاصله هتل با مکان های دیدنی شهر را سنجیده و در هتلی دورافتاده از مرکز شهر، اتاق رزرو نکنید.

اهل سفرها، برای باخبر شدن از پیشنهادهای ویژه‌ی جااینجاس، ایمیل خود را وارد کنید.

شهر یا هتل مورد نظر یافت نشد